Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

září
26

Den lepší snídaně


Den lepší snídaně
Zdroj: Pixabay

Národní den

Den lepší snídaně (Better Breakfast Day) najdeme v kalendáři každoročně 26. září. Slaví se sice v USA, ale proč si nedopřát výbornou snídani i v našich končinách? Dopřejte si k dobrému ránu zdravou snídani. Hlavně se však nedouštějte velkého zlozvyku, kterým je vynechání snídaně!

Snídaně je základ dne, to je stará známá pravda. Bez ní snad ani úspěšný den zahájit nejde. Snídaně je skutečně nejdůležitějším jídlem dne, a pokud si hlídáte, co jíte, můžu utužit vaše zdraví. Na našem webu najdete spoustu tipů k přípravě jak sladké, tak slané varianty tohoto prvního jídla dne. Dnešní doba je značně uspěchá a hodně lidí se kvůli tomu o snídani ochuzuje. Odbyde se kávou v plastovém kelímku a pečivem, které si koupí cestou do práce. Stačí se inspirovat a hned můžete začít den lépe!

Snídaně naslano, nebo nasladko 

Sladká snídaně rychle dodá energii díky cukru, s tím ale s mírou. Vyzkoušejte ovocný salát nebo ovoce s vločkami nebo müsli a jogurtem nebo cottage sýrem. O víkendu si můžete dopřát něco slavnostnějšího, třeba palačinky z tvarohu a pudinku. Snídaně naslano, jako třeba vejce s fazolemi a klobáskou, potěší jedlíky, ale třeba i ty, kteří byli večer předtím na pivu. Nebo stačí zajít do pekařství pro čerstvý chléb a namazat ho domácí pomazánkou. Fanoušci zdravé snídaně mohou vyzkoušet raw ovesnou kaši.

Kdo by neměl promeškat Den lepší snídaně?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více