Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Už jste slyšeli o Babyccinu? To musíte s dětmi vyzkoušet. Poradíme, jak jim tuto dobrotu připravit doma

Jste opravdoví milovníci kávy? Sledujete nejnovější kávové trendy a přejete si k Vánocům kurz baristy nebo si jen bez hořkého moku neumíte představit ráno? A co vaše děti, že bobule nepadla daleko od kávovníku? Tak musíte vyzkoušet Babyccino.

Usrkávání černého horkého nápoje s hořkou chutí a mlékem, cukrem či jen tak, je ranní rutinou mnoha z nás. Děti jsou naše věrné kopie a dělají vše, co vidí u rodičů, a i to kafíčko by si s maminkou, kamarádkou nebo panenkou či dinosaurem u stolu rády daly.

Co to Babyccino vlastně je?

Nyní mají děti možnost si s vámi dát Babyccino, což je našlehané mléko, podobně jako když se připravuje cappuccino, které obsahuje 1/3 espressa, 1/3 mléka a 1/3 pěny. Místo kávy můžete přidat kakao nebo zůstat jen u mléka. Rodiče, kteří dovolí dětem sladkosti, mohou připojit marshmallow, lentilky či nastrouhat čokoládu. Zdravější verze je s práškem z lyofilizovaného ovoce a se skořicí, ale fantazii se meze nekladou a to zejména v dětském světě.

Jak udělat domácí Babyccino

Ačkoliv tento nápoj mnoho kaváren začíná zařazovat do nápojových lístků, a vy můžete výlet do města osvěžit návštěvou kavárny s cukrovinkou, dětským koutkem a Babyccinem, můžete dětem tuto specialitu připravit i doma.

Pro děti

Vařit a hlavně vymýšlet jídla pro děti bývá někdy pořádně tvrdý oříšek. Ne každé dítko rádo testuje nové chutě, většina je spíš konzervativní, a to často vede k tomu, že vaříme pár jídel stále dokola… Podívejte se na všechny pro děti.

Jak napěnit mléko

Pokud máte kávovar nebo napěňovač mléka, který mléko našlehá, máte vyhráno. Pokud ne, nezoufejte – plnotučné mléko nalijte do uzavíratelné skleničky, kterou naplníte z půlky, a dejte ji do mikrovlnky na 1 minutu. Poté uzavřete a třepejte do vytvoření pěny.

Dětská oslava

Dětská párty si zaslouží pohoštění šité těm nejmenším přímo na míru! Jistotou, která nezklame, jsou minisendviče z toastového chleba zbaveného kůrky. Uvnitř může být krůtí šunka a lučina, nebo třeba…

Jak nápoj dochutit

Kakao si připravíte do cca 20-30 ml teplého mléka a mícháním rozpustíte, můžete přisladit medem, cukrem či sirupy. A na něj nalévejte napěněné mléko.

Jak Babyccino ozdobit

Zdobení nechte na dětech, jistě si svou „kávičku“ rádi doplní podle chuti. Připravte se, že nějaká lentilka skončí i ve vaší kávě, a neberte si osobně, když jejich dinosaurus dostane víc.

Ke společné kávě se hodí sladká tečka v podobě moučníku. Vyzkoušejte domácí krtův dort a udělejte si krásné odpoledne s rodinou.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky