Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bramborový salát a časté chyby při jeho přípravě: Poradíme, jak jim předejít
Zdroj: Toprecepty.cz, rebeka

Bramborový salát je úžasným pokrmem. Má totiž stovky, ne-li tisíce obměn v ingrediencích. A každý se chlubí, jak je ten jeho nejlepší ze všech. Někdo do něj přidává jablko, jiný uzeninu a další zase jogurt místo majonézy.

Bramborový salát milují všichni. Každá rodina si totiž postupem času zdokonalila jeho recept přesně tak akorát pro své chuťové buňky. Jeho příprava je snadná, i když časově lehce náročnější. Provází ji také několik zásad, které byste měli dodržovat.

Chyby při přípravě bramborového salátu

Sepsali jsme pro vás nejčastější chyby včetně toho, jak jim předejít:

  1. Hygiena je bodem, který musíme zmínit jako první. Veškeré náčiní (např. nože, prkénka, utěrky) i ruce musíte mít zcela čisté, aby se salát nezačal hned kazit.
  2. Vsaďte na kvalitní suroviny. Sváteční bramborový salát to vyžaduje – a vy si to zasloužíte. V opačném případě budete zklamaní.
  3. Brambory by neměly být moučné, ale krásně lojovité, tedy varný typ A.
  4. Cibuli je potřeba spařit, poté ihned prolít studenou vodou a tu přebytečnou z ní vymačkat. Díky tomu nebude tak štiplavá a především nebude pouštět šťávu, která způsobuje rychlou zkázu salátu.
  5. Solte opatrně. Právě dokončený salát ještě nemá propojené chutě jednotlivých ingrediencí. Nechte ho tedy odpočinout do druhého dne a teprve poté finálně dochuťte solí.
  6. Pokud do vašeho bramborového salátu používáte jogurt či zakysanou smetanu, přidávejte je do něj nejlépe až v den jeho konzumace, prodloužíte mu tak trvanlivost
  7. Zkažený salát už nezachráníte. Na vině bývá opakované ochutnávání jednou a tou samou lžící. Vždy si vezměte lžíci čistou, protože bakterie a kvasinky z vašich úst způsobují kažení všech pokrmů bez výjimky.

Kvasící salát je nutno vyhodit. Předejít tomu však můžete tím, že si vždy odeberete jen tolik, kolik plánujete sníst a zbytek ihned schováte do lednice. Bramborový salát by se měl i při správné přípravě a skladování sníst do tří, maximálně čtyř dnů. Vyzkoušejte zase jiný bramborový salát podle našeho videoreceptu:

Komentáře

Margret: Dobrý den, ano, to je také dobré řešení - nespařenou cibuli dávat vždy jen do části, která se co nejdříve spotřebuje.

Pro Libušku, když už tam chci cibuli a protože je některá štiplavá jak píšete, tak ji tam dám pro dnešní jídlo a nemusím prolévat horkou vodou, jinak je bez svojí chutě a je tam zbytečná, já ji tam nedávám a chutná nám to bez propojení chutí, když zbude tak ho dojíme zítra a je stejný jako dneska, nejlepší je dnešní čerstvý.

Dobrý den, asi jste text četla mezi řádky. Je tam psáno, že že spatřuje kvůli štiplavosti. Někdo ji spatřuje kvůli lepšímu trávení.

"Cibuli je potřeba spařit, poté ihned prolít studenou vodou a tu přebytečnou z ní vymačkat. Díky tomu nebude tak štiplavá a především nebude pouštět šťávu, která způsobuje rychlou zkázu salátu."

A co se týká solení salátu, že se má solit opatrně a druhý den případně ještě dosolit.

"Solte opatrně. Právě dokončený salát ještě nemá propojené chutě jednotlivých ingrediencí. Nechte ho tedy odpočinout do druhého dne a teprve poté finálně dochuťte solí."

Mám dotaz, proč dávat do salátu spařenou cibuli když už nemá svojí vlastnost, :-(( a proč solit až druhý den po uležení kde se chutě propojí :-), já solím hned proto, aby se sůl taky propojila a cibuli bez chutě tam raději nedávám když je spařená je to zbytečné.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky