Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

KOTRČ KADEŘEVÝ

My kotrče sbíráme odjakživa a tatínek dělá úžasnou držkovou, mňam.

dnes manžel našel porvé v životě kotrč, a že je dobrý houbař tak si jdu dělat drškovou polívu podle vašeho receptu, už se moc těším

Jpetrmi65: Je to kotrč kadeřavý a je z něj výborná “dršťkovka“:yes::yes: dál se dá použít do “číny“místo ucha Jidášovo.:yes: Já ho měl doma asi týden,spodkem dáš do vody a je stále čerstvý:yes:

Asi opravdu rostou.;-) I když já jsem nikdy osobně kotrč nenašla,:-S dnes mi donesla do práce kolegyně hned dva větší než květáky...takže zítra...vlastně už dneska bude polévka ;-):yes:

jarda :tak já jsem minulý týden též našla kotrč,ale bohužel malý;-),ale měla jsem z něj radost,protože jinak jsem ho viděla vždy jen na obrázku;-):yes:super úlovek máš;-):yes::yes:

dnes jsem našel krasný dva kousky každej tak jako hlávka květáku mam z nich radost, nikdy jsem ho neviděl až do dnes ale něco mi to přpomínalo z netu tak jseem ho vzal ... tad ješte vymyslet co s nim, jo v milovicích je pěkně... :-)

a již zase rostou

Letos jsem také našel pořádného kotrče.. 2,85 KG.. také bylo hodně moc polévky aj známý dostali :-)

Kotrč je ideální přidat do receptů typu \"Čína\" - výborné křupkavé zpestření. Doporučuji vyzkoušet :-p

vladohm.novak

8. 9. 2010 23:04

Tak jem po delší době našel kotrč, vzpomněl na své chemické vzdělání. Zhruba očistit, nakrájet na větší kousky, povařit 20 min, sbírat nečistoty, potom vylovit hrubým sítem do polévky, vývar nechat sednout, čistý slít do polévky. Úmyslně nepoužívám odborné chemické výrazy.

letos je Kotrčů opravdu spousty,nebo se mi to tak aspoň zdá... :-) Poprvé ve svých 26 letech jsem ho také našla. Ale rodiče ho letos nosí domů snad každý týden. To jsem nikdy nezažila,proto si myslím,že jich letos roste hodně. Aspoň teda u nás. Celé roky chodíme na ta samá místa.. :))

Lenko,měla jsi ho též vyfotit,to musí býti pěkný kousek.;-):-KGratuluji.;-)

Lenka Dvořáková

6. 9. 2010 13:12

Letos jsme našli prvního kotrče a váží přesně 2700 gr. Je to opravdu obřík. ještě jsem tak velkého kotrče nikdy neviděla. Jen nevím co s ním. Určitě uděláme Drštkovku ale co dál? Když se prý uskladní ve sklepě a dá se do vody (kořen) tak prý vydrží jako čerstvý i 3 měsíce. Tak to zkusíme.

V jeseníkách taky rostou, i když kotrče jsme nenašli. Hub roste rozmanitých ani je všechny neznám, ale ráda je fotím. Košík těch co sbíráme a pokud se chce někdo podívat na ty co jen fotím může na http://vyhodnynakup.web112.eu/ ve fotogalerii.:-)

petrmi65

4. 9. 2010 18:23

Dnes jsem opět zavítal do lesa a stále rostou.

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ Julia Oskerova, před 26 minutami

„Úspěchy úspěšných...“ Nadja, 23. 5. 2023 20:20

„kOČIČKY KOCOUŘI“ Veronika.Hrozna, 30. 4. 2023 18:38

Naše edice

Zvýhodněné balíčky

Koupit

Marie