Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

listopad
6

Den nachos


Den nachos
Zdroj: Pixabay

Národní den

Den nachos připadá na 6. listopad. Právě v tento den se oslavujeme texasko-mexické jídlo a je jedno, jak ho máte rádi, či jak jej připravujete. Hovězí nebo kuřecí? Fazole nebo salsa? Neexistuje žádný přesný recept – jen dvě základní ingredience: chipsy z tortilly a spousta sýru.

Nachos je pokrm oblíbený nejen v USA a Mexiku, ale popularitu si získal téměř po celém světě. Traduje se, že nachos vzniklo dílem improvizace, ostatně jako tolik jiných skvělých jídel. U zrodu stál Ignacio  Anaya z mexického Piedras Negras, který nechtěl odmítnout hosty, i když neměl doplněné zásoby. Rozhodl se nabídnout „co dům dal“. Nakrájel tortilly na trojúhelníky, posypal čedarem, k tomu přidal papričky jalapeňos a nachos bylo na světě!

Mexická

Lokální suroviny, pálivé koření a barevnost – tak by se několika slovy dala snadno popsat mexická kuchyně. Tradiční gastronomie této země byla dokonce v roce 2016 zařazena na seznam UNESCO. Typickými…

Oblíbený dip je guacamole

Tortillové chipsy nachos by se daly jíst i samostatně, ale se správným dipem je to nepřekonatelná lahůdka. Nabízí se čedar, ale skvělý dip je také guacamole. Tento slavný avokádový pokrm je jednou z nejpopulárnějších pochutin mexické kuchyně – vychutnáte si s ním nejen nachos, ale i tacos, burritos či quesadillas. A jak ho připravit? Je to víc než jednoduché. Jde v podstatě jen o vidličkou rozmačkané syrové avokádo, které se smíchaná s dalšími ingrediencemi podle chuti.

Kdo by neměl promeškat Den nachos?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více