Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

listopad
7

Mezinárodní den Merlotu


Mezinárodní den Merlotu
Zdroj: Pixabay

Mezinárodní den

Mezinárodní den Merlotu připadá na 7. listopadu. Jedna z nejpopulárnějších odrůd červených vín má svůj původ ve Francii, odkud se rozšířila do celého světa. Daří se jí i na Moravě. Víte, jak dostala svůj název?

Merlot, původem z Bordeaux, patří k nejstarším původním odrůdám vína vůbec. Je velmi blízká Cabernet Franc. Zajímavý je samotný název této odrůdy. Pochází z francouzského slova „merle“, což v překladu znamená „kos“. Jako první vás jistě napadne, že je to z toho důvodu, že jej kosi zobali s takovou oblibou, až mu dali jméno. A je to skutečně tak. Hrozny Merlotu se zabarvují domodra dříve než hrozny ostatních odrůd pěstovaných v Bordeaux, proto jsou pro kosy jasnou volbou.

Alkoholické

Likéry, pálenky, ovocná vína i kávy a čaje s kapkou alkoholu si můžete připravit doma natolik dobře, abyste ve sváteční chvíle potěšili sebe i návštěvy. Alkohol ale může vylepšovat také chutě…

Chuť Merlotu je nepřekonatelná

Pro svou hebkost, vláčnost a vynikající pitelnost si rychle získal Merlot oblibu po celém světě. Do české Státní odrůdové knihy byl zapsán roku 2001. Chuť Merlotu se vyznačuje nízkým obsahem kyselin.  

Merlot se nabízí k pokrmům z pernaté zvěře, srnčímu či jelenímu ragú, jemným paštikám, telecím ledvinkám apod. Bez problému však lze vína Merlot pít i samotná.

Suché červené víno nemusíte nutně jen pít, můžete jej využít třeba také k marinování. Merlot se hodí například, jak se můžete inspirovat v našem receptu, na marinované švestky na grilu.

 

Kdo by neměl promeškat Mezinárodní den Merlotu?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více