Pomazánka ze sardinek II

Suroviny

1 sardinky v oleji
1 cibule
1/3 čerstvé máslo
2 velké lžíce máslové perly
plnotučná hořčice
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Rozmixujeme sardinky s máslem a cibulí, dochutíme plnotučnou hořčicí, popř.solí.

Poznámka od kuchařky

Výborný je k pomazánce chleba a pórek.

Komentáře k receptu Pomazánka ze sardinek II

 • petrzelka petrzelka

  Pro Janu Remkovou-uplně s tebou souhlasím,není nad obyč máslo:-p

  Odpovědět

 • žany žany(neregistrovaný)

  moc výborná pomazánka:yes:nejlépe na právě upečený domácí chleba a je to skvělá večeře :yes:

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Je pravda, že máslo má jistě lepší chuť. Ale taky je pravda, že pomazánky v chladničce, zvláště pouze s máslem moc ztuhnou. (Obrovský problém to není, dají se na vteřinku dát před použitím do mikrovlnky jako, když chci mazat čistě máslo). Jinak se domnívám, že s tou chutí u zrovna pomazánky ze sardinek (ale i z ostatních rybiček- uzenáče apod)nedocení dostatečně chuť másla a jak píše Janička R. s těmi náhražkami, i já jsem četl a asi má pravdu, ale kde v dnešní době není něco nevhodného, nebo snad dokonce nezdravého. Vezměme to od ovoce až po uzeniny a knzervační látky a různé pomocné suroviny používané námi v kuchyni. Je ovšem na každém čemu dá přednost a jak velké jsou jeho obavy. Já se musím přiznat, že dost nedbám na zdravou výživu, ale spíš co mi chutná. Ahoj Václav.:-//

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

 • anete anete(autor receptu)

  Samozřejmě že je lepší dát jen 100% máslo,ale v lednici to hodně ztuhne,takže proto přidávám trochu perly,aby se to dalo hned pěkně natřít na chleba.;-)

  Odpovědět

 • Katarinka Katarinka

  To je otrasné,aké šmejdy sa dneska vyrábajú.Určite je to samá voda.Takisto aj tvaroh.To už nieje normálne 1% tvaroh.To s tvarohom nemá nič spoločné.Už som minule rozmýšľala,že by som si spravila domáci tvaroh,lebo v neďalekej dedine na družstve začali predávať kravské mlieko.A zrovna dneska tu je aj jeden recept.Tak to asi vyskúšam:-));-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Katarinko, myslím, že mnozí mají podobný problém. Nedávno jsem četla něco o těch máslech (Rama, Perla, Flora apod..) a od té doby to nekupuji. Někde dělali nějaký průzkum těchto tzv másel a zjistili, že to nežerou ani potkani a bez barviv je to jen šedá hmota.:-// A mimojiné i plné vody.:-// Dneska koupíš docela dobré máslo i za 15 kč,, nebo se dá nahradit sýrem, pomazánkovým máslem apod.;-)

  Odpovědět

 • Katarinka Katarinka

  Neviem čím to je,ale v poslednej dobe sa mi vždy pomazánka,ktorú robím z perly a podobných "masiel" zrazí.Už som sa naštvala a budem ju robiť len z pravého masla jak voľakedy,keď iné maslo nebolo.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pomazánka ze sardinek pomazánky ze sardinek pomazánka pomazánka z tvarohu a sardinek pomazánka sardinky sardinky recept pomazanka z sardinek sardinková pomazánka s pomazánkovým máslem pomazánka ze sardinek a tvarohu sardinková pomazánka s máslem pomazánky z tvarohu a sardinek pomazánka z perly sardinky recepty sardinky pomazánka pomazánka ze sardinek recept pomazanka se sardinek pomazánka ze sardinek v oleji sardinky s máslem sardinky s tvarohem sardinky tvaroh