Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu? Nápomocný může být obyčejný citrón i jedlá soda
Zdroj: Freepik - zinkevych

Mikrovlnná trouba je báječný pomocník k ohřívání pokrmů, který nám dokáže ušetřit spoustu času. Zapomínat bychom ovšem neměli na pravidelnou údržbu, aby velké znečištění nezpůsobilo poškození přístroje.

Při používání mikrovlnné trouby se neubráníme tomu, aby se vnitřní části nezamastily a neznečistily. Když znečištění chceme zabránit a předejít, měli bychom na ohřívaný pokrm vždy dát poklop, který prskání pokrmu zachytí. Na to však často zapomínáme, proto pro vás máme tipy, jak mikrovlnnou troubu vyčistit.

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu

K čištění mikrovlnky nepotřebujeme žádné drahé čističe, ale stačí naprosto běžné suroviny, které najdeme v naší kuchyni:

  1. Čištění pomocí citrónu: Do skleněné misky nalijeme vodu a přidáme několik plátků citrónu. Vložíme do mikrovlnné trouby a pustíme ji na plný výkon přibližně na 5 minut. Vzniklá pára naruší nečistoty, které pak stačí setřít hadříkem.
  2. Čištění pomocí jedlé sodySmícháním jedlé sody s trochou octa vytvoříme pastu, kterou naneseme hadříkem namočeným v teplé vodě, odstraníme tak i zaschlé usazeniny.

Trend dnešní doby je čistit domácnost bez chemie. Šetříme tím nejen životní prostředí, ale také naši peněženku, protože tyto suroviny nás stojí jen pár korun.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více