Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Jak snadno uklidit domácnost bez chemie. Tyto prostředky má po ruce prakticky každý
Pixabay

Přírodní úklidové prostředky jsou levné a snadno dostupné, protože je má doma každý. Při úklidu tak nemusíte utrácet za drahou a nevoňavou chemii, tudíž nezatížíte životní prostředí ani rodinný rozpočet. Podívejme se společně, které to jsou a jak s nimi zacházet.. 

Jedlá soda pomůže i s ucpaným odpadem

Udělejte ze sody kašičku přidáním trošky vody, naneste jako pastu na znečištěnou plochu a nechte působit. Pak omyjte a vyleštěte. Soda odstraní pach ryb z rukou i prkénka.

 Pomůže také u ucpaného odpadu. Stačí do odpadu nasypat šálek sody, nalít šálek horkého octa a litr vařící vody. Také zapáchající odpad z myčky pomůže odstranit soda. Stačí ji trochu rozsypat na dno před spuštěním.

V roztoku sody a jaru nebo pracího prášku krásně vyvaříte utěrky.

Kyselina citronová nebo citron

Můžete použít citron i s kůrou, aspoň bude váš byt vonět. Nebo krystalickou kyselinu, kterou koupíte v každých potravinách. Výborně rozpouští tuky a zaschlé mýdlo.

Do mikrovlnky vložte půlku citronu v misce s asi 300 ml vody a nechte vlnit asi 10 minut. Pak jen hadříkem setřete stěny, mikrovlnka bude čistá a voňavá.

Také na vodní kámen kyselina citronová pomáhá. Potřete roztokem vodovodní baterie, umyvadlo nebo vanu, opláchněte a osušte..

Vyčistit rychlovarnou konvici už nebude problém. Stačí roztok kyseliny v konvici povařit, vypláchnout čistou vodou a uvařit v ní jednu dávku vody, abyste se zbavili nakyslé pachuti.

Ocet jako skvělé čistidlo

Ocet je dobré čistidlo, ale někomu může vadit jeho pach. Roztok octa a vody odstraní pach v ledničce, stačí ho nalít do misky a nechat působit 1-2 dny.

Také odstraňuje mastnotu a nežádoucí zápach z myčky na nádobí i pračky. stačí ho nalít do pračky nebo myčky a nechat projet nejkratší mycí nebo prací cyklus.

Kávová sedlina pomůže i proti obtížnému hmyzu

Kávový lógr vám vyčistí mastné a připálené pánve a hrnce. Stačí sedlinou pokrýt dno, asi 5 minut počkat a pak umýt. Kávovou sedlinou odstraníte nežádoucí pachy v chladničce. Stačí sedlinu nasypat do misky a vložit do chladničky. Také plastové misky zbavíte pachu, když do nich nasypete trochu sedliny a uzavřete víkem.

Sedlinou můžete zakrýt rýhy na tmavém nábytku. Naneste do spár trochu sedliny, nechte zaschnout a přeleštěte.

Sedlina pomůže i proti obtížnému hmyzu. Do šamponu na koupání vašeho psa přidejte trochu sedliny, zbavíte ho blech. Ani mouchy nemají vůni sedliny rády, stačí ji promíchat se sušenou bazalkou a nechat poblíž.

O přidávání sedliny do kompostu už jste jistě také slyšeli, pomáhá ale i proti zahradním škůdcům.

Skořice provoní celý byt

Pokud váš vysavač nevoní a honem nemůžete nebo nepotřebujete vyměnit sáček, vysajte trošku mleté skořice. Provoní vám celý byt a má i protibakteriální účinky na obsah sáčku ve vysavači.

Coca-cola je vhodná jako čistidlo

Coca-cola (pravá) je zdraví neprospěšný nápoj, ale jako čistidlo funguje dobře. Vyčistí skvrny od krve i mastné fleky na oblečení. Nechte chvíli působit a vyperte.

Odolný rez v koupelně nebo kuchyni též odstraní. Nalijte ji na rezavou plochu a nechte působit přes noc. Coca-cola se doporučuje využít i při čištění WC nebo vany.

Prášek do pečiva má všestranné využití

Prášek do pečiva pomáhá vyčistit skvrny na plastovém nádobí. Pomůže také vyčistit skleněné okénko trouby nebo remosky.

V domácnosti i na zahradě se doporučuje jeho použití proti mravencům.

 

Jak vidíte, můžete mít čistou domácnost jen pomocí přírodních prostředků. Ušetříte tím peníze i životní prostředí.

Tento tip je užitečný  (7x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Sladká první republika

Kristina Šemberová

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům