Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Všichni milovníci piva i dobré zábavy mají ještě dnes šanci zažít hezkou sobotu na tradičním Žižkovském pivobraní. I přes nepřízeň počasí má tato akce co nabídnout. Sami jsme se o tom přesvědčili v pátek na místě. Poradíme, jaké občerstvení vás na místě čeká i kolik za to zaplatíte.

Kvalita nad kvantitu

Žižkovské pivobraní je od prvních ročníků tak trochu jiné než akce podobného typu. Nejde primárně o to, vypít toho co nejvíc, ale co nejvíc ochutnat. Na akci se totiž sjíždějí zástupci převážně malých pivovarů a tak zde ochutnáte piva pšeničná, výčepní, bylinná, kvasnicová, portery, ležáky nebo piva se sníženým obsahem alkoholu.

A pivovary vás pobaví i svými názvy. Na Parukářce narazíte třeba na Nachmelenou opici, Pivovar Hulvát nebo ostravský minipivovar Haksna Brewery. 

Celkem přibližně 30 minipivovarů nabízí piva v rozmezí od zhruba 40 Kč asi do 110 Kč. K tomu samozřejmě nechybí ani "pivní" občerstvení. Ale nebojte se, je tady všeho dost i pro abstinenty nebo děti. Na všechny čekají soutěže a další zábava, mimo jiné Mistrovství v otáčení pivních tácků, různé sportovní disciplíny, kouzelník, kapely nebo airbrush tetování.

Celou sobotu až do 21 hodin ještě máte šanci si to užít, pokud se nebojíte kapek deště. My vám můžeme přiblížit, jak to včera na místě vypadalo a kolik za co zaplatíte. 

Co na místě ochutnáte

Stánků s občerstvením bylo včera na místě hodně. V nabídce jsou ovčí sýry, belgické hranolky, španělské churros, sekaná v housce, hot dog, kapří hranolky, klobásy, halušky, špekáčky na černém pivu... Zkrátka, vybere si každý. 

Náš potěšily české speciality, jako byl lívanec s cukrem, skořicí a povidly za 30 Kč, bramborák za 60 Kč, zelňák za 35 Kč nebo bramborová placka za 30 Kč. 

Oproti těmto příznivým cenám za sekanou v housce u jiného stánku dáte 110 Kč, za americký hot-dog 190 Kč a za hovězí hamburger 220 Kč. 

Na ceny ostatních jídel a nápojů se můžete podívat v naší galerii: 

Fotogalerie - Pivobraní na Parukářce

Ukázat 16 fotografií

Témata

Recepty k tomuto článku

Mohlo by vás zajímat

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více