Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Recepty a triky na nejlepší halloweenské cukrovinky rozhodně pobaví děti. I dospělí si s nimi až strašidelně rádi zamlsají
Unsplash

Přelom října a listopadu je ve znamení strašidel, svíček a hřbitovů. Můžeme na zesnulé vzpomínat při poklidném svátku Dušiček, ale pokud máte raději Halloween, který zahrnuje zdobení domů, dýně, kostýmy, strašidelné filmy i party, máme pro vás tipy na sladké občerstvení.

Jedná se o snadné, ale strašidelné a úsměvné pokrmy, které rozproudí zábavu a budou chutnat skvěle. Určitě si do kuchyně zavolejte ty nejmenší pomocníky, protože tohle je bude opravdu bavit.

Duchové

Tyto motivy v halloweenském jídelníčku nesmí chybět. Jednoduše rozkrojíme banán na dvě půlky a čokoládovou polevou vytvoříme oči a ústa do „O“, vychladíme a duchové již čekají na hosty. Stejně se dá postupovat u jiného ovoce např. u jablíček nebo jahod, jen je předtím ponoříme do bílé čokolády. Nejlepší duchové jsou z měkkých marshmallow bonbónů - ať vám děti pomohou ozdobit je strašidelnými výrazy a napíchat je s ovocem na špejli.

Oči a lebky v nápojích

Lahodný punč, alkoholické nápoje i drinky pro děti můžeme doplnit očima, které připravíme z liči a borůvek - sladká tečka a děsivý pohled. Lebky vytvoříme z jablíček, která přepůlíme, vyřežeme strašidelné oči, nos a ústa, položíme na plech a upečeme dozlatova. Teplý nápoj se skořicí a jablečnými lebkami bude mít úspěch.

Článek z magazínu

Strašidelné cupcaky

Malý dortík s polevou přímo vybízí k mnoha variantám zdobení. Poleva může být oranžová se zelenou stopkou jako dýně, nebo zelená, doplněná očima. Případně bílá s rudými kapkami jahodového pyré nebo s pavouky, duchy, netopýry aj.

Netopýří sušenky

Děsiví noční tvorové k Halloweenu zkrátka patří. Oblíbené sušenky s náplní rozdělíme na dvě poloviny. Polovinu, kde zůstala náplň, ozdobíme očima i úsměvem nebo upířími špičáky a tu druhou půlku sušenky rozlomíme a přilepíme zezadu k polevě tak, aby vznikla křídla.

Děsivé prsty

Jestli se vám opravdu povedou, hrozí, že je nebudete chtít ani jíst. Vyzkoušejte je dát dětem do školy na Halloween, úspěch bude zaručen už při společných přípravách.

Nesmíme zapomenout na sladkou tečku, která hraje o Halloweenu hlavní roli, a to je dýně - vyzkoušejte výborný dýňový koláč.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky