Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Připravujete tento rok halloweenskou party? Máme pro vás dokonale strašidelné, ale jednoduché občerstvení
Zdroj: Unsplash

Podzim s sebou nese znamení oslavy zesnulých, kdy vzpomínáme na své blízké. Možná jste zastánci Dušiček, a svíčkou jdete uctít památku rodiny na hřbitov, nebo máte raději Halloween - v tom případě máme pro vás tipy na jednoduché občerstvení.

Není nutné hledat neobvyklé suroviny či přemýšlet, zda bude zrovna tohle někomu chutnat. Jedná se o snadné, ale strašidelné i úsměvné recepty, které rozproudí zábavu a budou chutnat skvěle.

Jack-o'-lantern

Jack-o'-lantern je vyřezaná dýňová lucerna. Do vydlabané opláchnuté dýně vložíme oblíbený dip např. guacamole z avokáda nebo rajčatový dip tak, aby dýni přetékal z vyřezaných úst. Kolem rozložíme nachos různých chutí a necháme hosty hodovat.

Pavoučí vejce

Osminozí obyvatelé naší přírody k Halloweenu prostě patří. Uvaříme vejce natvrdo, ochladíme je, skořápky naťukneme k prasknutí a vložíme do vody s rozpuštěným černým potravinářským barvivem. Vidíte ty dokonale děsivé pavučiny? Nyní můžeme pouze rozkrojit nebo ze žloutků k nim udělat oblíbenou pomazánku.

Pavoučí sítě

Pavoučí sítě se pak mohou objevit na čemkoliv kulatém, např. na pizzách (velkých i malých), koláčích nebo sušenkách. S tímto jednoduchým motivem si určitě poradíme a výsledek bude efektní.

Mumie z listového těsta

Mumie se tvoří z listového těsta a párků. Z těsta vytvoříme pruhy a motáme velmi nedbale, jednu část párku necháme volnější a později zde vyřízneme oči a ústa, popř. se dá koupit jedlý černý fix nebo použít oči z cukrářské hmoty.

Rakve z oblíbených sýrů

Oblíbené tvrdé a plísňové sýry vykrojíme do tvaru rakví nebo rakviček a přidáme slané krekry. Pokud je navíc doplníme nápisem RIP („Rest in peace“ tzn. „Odpočívej v pokoji“), bude to zcela dokonalé.

Čarodějnické prsty

Máme pro vás video se sladkou verzí čarodějnických prstů, ale slaná z listového těsta, párků a trochou kečupu si na halloweenském stole zajistí svou pozornost.

Nic nevystihuje Halloween více než dýně. Překvapte své hosty výbornou teplou dýňovou polévkou k společnému večernímu posezení před rozběhnutím zábavy.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky