Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rafaelo: Vyzkoušejte 2 nejlepší postupy tvoření lahodných kokosových kuliček
Zdroj: TopRecepty.cz

Spojení kokosu a mandlí si neodmyslitelně každý spojí s chutí Rafaela. Kupované kuličky však dokážete připravit i doma, stejně chutně a hlavně výrazně levněji. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Kokosové neboli Rafaelo kuličky řadíme mezi nepečené cukroví, které se připravuje v posledním týdnu před Štědrým dnem. Při prvním kousnutí se vám rozplyne na jazyku chuť kokosu a uprostřed příjemně křupne schovaná mandle. Receptů na jejich přípravu je několik. My vám dnes představíme dva nejoblíbenější z nich.

Rafaelo kuličky ze salka

Kokosové kuličky ze salka se připravují velmi snadno. Skládají se pouze z několika ingrediencí. Podle některých receptů stačí pouze salko, kokos a mandle, do jiných se přidává i máslo a cukr. Příjemná chuť salka se postará o lahodnou chuť.

Rafaelo kuličky ze sušeného mléka

Příjemně vychytaná chuť kokosu a sušeného mléka vás překvapí svou jemností. Tento způsob přípravy Rafaela je také snadný, jenom je nutné mít připraveno více ingrediencí. Než se pustíte do samotného tvarování kuliček, doporučujeme vám směs nechat minimálně půl hodiny uležet v lednici.

Pokud jste milovníci Rafaela, určitě na letošní Vánoce vyzkoušejte tyto kokosové kuličky z videoreceptu, na které potřebujete pouze 3 ingredience. Během chvilky je budete mít hotové.

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více