Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Následující řádky stojí za to číst, mohou totiž přinést inspiraci, jak i pro sebe udělat něco dost dobrého, a to každý den.

Následující řádky stojí za to číst, mohou totiž přinést inspiraci, jak i pro sebe udělat něco dost dobrého, a to každý den.

Bylo tomu již dávno, hodně dávno, kdy Aztékové vypozorovali blahodárné účinky rostliny, tedy spíše jejich plodů, malých drobných semínek, které svým vzhledem připomínají mák. Mayové je nazývali  Chia (v překladu síla). Jejich význam byl pro zdraví obyvatelstva ceněný natolik, že se drobná semínka používala i jako platidlo.  Až uvidíte Benexii®, malá drobná semínka poprvé, jen těžko uvěříte, že se jedná o nejobsažnější semínka, která matka příroda vytvořila. Určitě vás napadne otázka, jak se všechno to dobré může vejít do  semínek připomínajících vzhledem i velikostí mák?  A  přesto, semínka Benexia® obsahují 10x více omega 3, než je v porci lososa, 15x více vlákniny, než je v brokolici, 5x více vápníku, než je v mléce. Obsahují toho však více, například ženy, které trpí nedostatkem železa, potěší, že Mike™ Benexia® obsahuje 3x více železa, než je ve špenátu, a nedostatek železa se přece projevuje i únavou a kruhy pod očima. Z  nutričních hodnot vyplývá, že pro každodenní péči o  zdraví bude stačit jedna jediná odměrka Mike™ Benexia® do jogurtu nebo do salátu. Semínka lze vlastně nasypat téměř do  každého jídla, jsou totiž bez chuti, jen příjemně chroupou a jídlo i barevně obohacují, a to všechno dohromady zvyšuje požitek z jídla. V tomto směru může být Benexia® i příjemně návyková.

Buďte zdravější každým dnem!

Asi nejdůležitější složkou Benexie® jsou omega 3 mastné kyseliny. Pro člověka jsou životně důležité, protože mají velký vliv na udržení dobrého zdraví. Pokud se budeme vyjadřovat konkrétně, tak omega 3 působí blahodárně na cévy, srdce a mozek. Mike™ Benexia® je v tomto případě opravdu spolehlivý zdroj omega 3, protože do něj člověk nezasahoval. Obsahuje přírodní omega 3 ve vysokém procentu, ve vysoké jakosti a maximální čistotě. Jedná se tak o ideální zdroj této životně důležité látky, a to napříč všemi generacemi, a i proto je  Benexia® schválena v EU jako Novel Food s konkrétními zdravotními přínosy.  V  těhotenství pro zdravý vývoj dítěte, pro rozvoj mozku dětí předškolního věku, ale také u starších osob pro lepší funkce mozku. V  poslední řadě  Mike™  Benexia®  určitě bude prospívat celiakům, vegetariánům a veganům, protože obsahuje látky, které jejich strava postrádá.

Jak semínka Mike Benexia® užívat? Odpověděli jsme si už v nadpisu článku, stačí jen přisypat! Do jakéhokoliv jídla jak z teplé, tak studené kuchyně přisypáním jedné odměrky doplníte 100 % doporučené denní dávky omega 3 a více než 14 % doporučeného příjmu vlákniny. Semínka Mike Benexia® lze také přidat do těsta při pečení chleba nebo koláčů a piškotů. Pouze fantazie je Váš limit!

Abychom Vám experimenty se semínky Mike Benexia® usnadnili, přichystali jsme pro Vás jednoduchou soutěž. Po zodpovězení jednoduché otázky může 7 z Vás vyhrát balení Mike Benexia®.

Správnou odpověď a inspiraci pro Vaše recepty naleznete na www.benexia.cz a nebo na www.facebook.com/benexiacz.

 

Komentáře

Colombo65 Colombo65

30. 12. 2013 22:28

... a kdopak vyhrál tuto soutěž ?

Přidat komentář

Přidat komentář


Edice Toprecepty.cz

Kuchařky a kalendář

Naše kuchařka

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům