Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Přeji krásnou a pohodovou poslední neděli tohoto roku:-K
Já jsem skoro celý týden lenošila u pohádek a komedií a dojídalo se jídlo z ledničky,dříve uvařené a zavíčkované ve sklenicích:-)Takže i u nás byl guláš,guláš,guláš😁Ale aby to bylo trošku pestřejší,tak jsem pokaždé navíc přidala-fazole(z plechovky)hříbky(ve skle)na troše sádla podušené barevné papriky a na slanině podušenou cibuli(už začíná hodně vyrůstat).Na přílohu bylo pečivo,knedlík,rýže a dala jsem bokem kapání do polévky(místo špeclí).Mezitím byl špenát s volským okem(+zbytek knedlíku)rizoto a knedlík s vejci :-) Jak sami vidíte,fakt jsem se nepřetrhla😉Dnes na to také peču,pomaláč dělá vepřové na zelenině a mě v 11.10 začíná další pohádka😀Mějte se pěkně a užívejte si dnešek v pohodě a radosti:-K

Hezký den:-K dnes krupičková polévka a vepřové na česneku s bramborem😋no měly být řízky z krkovičky na Vánoce jsme neměli,ale protože jsem lajdák a málokdy popíšu,tak jsem vyndala místo krkovičky plecko😎no jo budu se muset polepšit:-K

Hezký mrazivý ale slunečný den. K obědu budeme mít včerejší guláš :-K, k večeži udělám pár bramboráků.
Na Silvestra budeme sami, tak to nebudu přehánět. K večeři bude koleno, asi ho nejdřív povařím a pak upeču. Dřív jsme kupovali hlavu, protože milujeme rypáček. Ale letos jsem jí zavrhla.
Musím udělat vejmrdu, dcera si pro ní přijede. Vendula by bez vejmrdy ovar nejedla 😁.
Ještě udělám 2 druhy pomazánek a z nich pár jednohubek. A nic jiného.
Zaujal mi magdalenčin silvestrovský koláč. Ale u nás nemají v samošce brynzu, tak mám výmluvu 😁. Ale někdy ho určitě zkusím, zalíbil se mi na první čtení 😁

magdalenka: Když to přesně nacasuji, budou v troubě těsně před příchodem hostů, tak budou dva stačit.

Veronika.Hrozna: máš štyri "záviny", tie na plechu krájaš. Podľa toho aké veľké nakrájaš. Pečiem často, ale nikdy ma nenapadlo ich rátať, preto neodpoviem 😀.

magdalenka: Guláš s fazolemi vařívala moje tchýně.

magdalenka: Ty trojuhelníčky je přesně to, co jsem hledala! Není o čem , upeču tyto! Kolik z toho těsta vyjde kousků?

tara23: Neboj, rohlíky zbydou! Co na tom guláši ti mužští vidí? Jeden kamarád , týden je málo na guláš, IT specialista, přijdu v 11 hodin, "to ještě nebude srnčí guláš" tak já přijdu ve 4 odpoledne..... můj, já mám guláš rád, "vždyť ho jíš tři dny" no a nesmím? Pak mi to rozšířeně, mně "nevzdělanci" vysvětlil. Guláš je jídlo pro mužstvo, je původem prý turecký a my jsme muži bojovníci. Ach,jo!

Hezký den, u nás dnes bramborový guláš s houbami a rozpečeným rohlíkem. Snažím se aby zbyl i na zítra😁.

Hezký den :-K dnes zelňačka a houbové rizoto a nakládané houbičky v octě.
Na Silvestra budeme mít také obložené mísy a udělám pár chlebíčků budeme jen dva tak nic nebudu přehánět,Na Nový rok bude tradičně čočka s volským okem a uvařím uzené koleno😋

Pekný deň, u nás dnes šošovicová polievka s klobásou, po nej špenát a vaječné rezne.
Zajtra polievka z kuracích chrbtov a pliecko na hubách, asi s tarhoňou. Varím červenú repu, bude z nej šalát s kukuricou.

Veronika.Hrozna: U nás na Silvestra budú studené misy (šunka, saláma, syry) a upečiem

a

A vonku v kotli sa bude variť kotlíkový guláš s fazuľou. Čo zostane sa doje, príp. potomkovia dostanú výslužku.

Dobrý večer, já jsem dnes udělala musaku. Odpoledne jsem byla se spolužačkama v kavárně a když jsem se vrátila, udělali jsme si dva talíře jednohubek, k tomu vánoční čaj a klídek a pohoda. Včera večer jsme se vrátili od mladých, tak už jsem konečně vařila doma.

Já už vybírám co upeču na Silvestra, nějaké slané šátečky plněné sýrem a pórkem z mého jednoduchého listového těsta, ale nemám nápad na tyčky, pořád peču z tvarohového těsta, potřebuje to inovaci, koukám a nic mně nenapadá. Taky něco slané , prťavé kousky něčeho..... pagáče - škvarky nemám, asi ty Magdalénčiny bramborové... Udělám asi rumovou bábu, přeliju ji ještě rumovým rozvarem a dám hromadu šlehačky. No letos fakt nevím, dochází mi nápady. Chlebíčky budou s uherákem, ale udělám jen pár, letos nás moc nebude je 4 kusy. Něco s česnekem by se hodilo taky. Kapustnici vařit nebudu, pak se to jí tři dny! No nevím! Opravdu mi dochází fantazie. Kdo, co bude vařit napište!

Hezky patecni vecer,
u nas bude kureci polevka a obalovany kvetak se sladkymi bramborami a jeste vanocni salat, proto ze me zbyly suroviny. Varim jen pro dva.😃
U nas se to trochu uklidnilo. Dcera s rodinou dnes spi u jejiho manzela bratra. Jiz tam jeli a tak je krasny klid.😉 Vrati se k nam zitra jen na obed a hned po jidle vraceji se vsichni domu.
Hezky po Vanocni klidek

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek