Buchta z nebes

Suroviny

Těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek moučkového cukru
1/2 hrnku oleje
1 hrnek vody
2 vejce
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
Krém:
50 g kokosové moučky
1,5 hrnku mléka
400 ml vody
1 kokosový pudink nebo smetanový pudink
4 lžíce krupicového cukru
Poleva:
200 g cukru
125 ml vody
150 g nasekané čokolády na vaření

Postup přípravy receptu

  1. Těsto:
    Mouku, cukr a prášek do pečiva promícháme v misce. Přidáme ostatní ingredience a dobře zamícháme. Nalijeme na plech a pečeme při 180°C 20-25 minut.

  2. Krém:
    Do kastrolku dáme mléko, kokos a uvedeme k varu. Vaříme dokud se mléko nevypaří a zůstane nám hustá kokosová hmota. Trochu vody si necháme na rozmíchání pudinku a zbytek vody nalijeme do kokosové hmoty, promícháme a uvedeme znovu k varu. Potom přilijeme pudink, nasypeme cukr a minutku povaříme.

  3. Poleva:
    Cukr si svařte s vodou, bude to trvat asi pět minut. Pak přidejte čokoládu a míchejte, dokud se nerozpustí a nevytvoří hladkou hmotu. Čokoládu si opravdu musíte nasekat na malé kousky.

  4. Na upečený, ještě teplý korpus rozetřete kokosový krém a pocákejte čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Já jsem použila do krému vanilkový pudink, tak to s korpusem trochu splývá...:-(

Komentáře k receptu Buchta z nebes

Tématické fráze: pudinkové nebe nebe do huby pudinkové nebe recept buchta eskymo kokosové nebe buchta s pudinkovým krémem nebe do huby recept pudingové nebe kokosový buchta recept pudinkove nebe kokosový pudink buchta z vody ráj v hubě buchta z kokosoveho pudinku eskymo buchta kokosový krém na buchtu pudinkovy krem na buchtu buchta s krémem z pudinku krem z kokosoveho pudinku buchty na plech