Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

únor
13

Den tortellini


Den tortellini
Zdroj: Pixabay

Národní den

Těstoviny mají v české kuchyni své nezastupitelné místo. Nejde zdaleka jen o kolínka, jedním z oblíbených druhů jsou tortellini, jejichž den připadá na 13. února. Jestli na ně máte chuť, tak se zkuste inspirovat některým z našich receptů.

Tortelliny jsou těstoviny prstencovitého tvaru, které se nejčastěji plní vepřovým masem, mortadellou a parmezánem. Po uvaření se pak polijí máslem a posypou bylinkami. Lze k nim připravit i omáčku, např. smetanovou. Oblíbené jsou například tortellini se šalvějovým máslem.

Těstoviny

Těstoviny (italsky pasta) pocházejí z Itálie a jsou pro ni typické, ovšem i u nás se těší velké oblibě. Těstoviny nejsou jen klasická kolínka a špagety, mají plno rozličných tvarů, barev a druhů.… Podívejte se na všechny těstoviny.

Kde se vzaly tortelliny

Kulinářský blog Ang Sarap píše v souvislosti s jejich původem o dvou pověstech. Obě zahrnují zvědavého hostinského, který nakoukl klíčovou dírkou do pokoje půvabné návštěvnice jeho podniku, ale protože ložnice byla jen slabě osvětlena svíčkami, šmírák zahlédl pouze obnažený pupík. I tak ho ale půvab této části ženského těla měl uhranout natolik, že jej inspiroval k vytvoření oblíbených těstovin.

Těstoviny jsou sice považovány za italský pokrm, pravděpodobně však v Itálii nevznikly. V průběhu let se podoba těstovin měnila, ale v takové formě, jak je známe dnes, se v Itálii jedly již ve 13. století. Těstoviny jsou sice na přípravu jednoduché a snadno se s nimi popasují i začátečníci, jistě ale oceníte i naše rady, jak na správně uvařené těstoviny.

Kdo by neměl promeškat Den tortellini?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie