Kuřecí „Gyros“ ve smetanové omáčce

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut + naložení masa 11 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut + naložení masa 11 názorů

Suroviny 4 porce

3/4 kg kuřecího masa (prsa)
1/2 sáčku tekuté marinády Gyros (Albert)
1 kelímek smetany na vaření Profesionál (190g)
bílá část z celého pórku
petrželová nať
3 stroužky česneku

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí maso nakrájíme na širší proužky a promícháme s polovinou tekuté marinády Gyros (nesolíme, marináda obsahuje dostatek soli).

  2. Dáme uležet do chladna nejlépe na 24 hodin. Do pánve dáme pár kapek oleje, na kterém opečeme rozpůlené tři stroužky česneku do zlatova a tyto poté vyjmeme a již nepoužijeme.

  3. Vložíme najemno nakrájenou bílou část pórku, nasekanou hrst petrželové nati, lehce orestujeme a přidáme kuřecí maso naložené v marinádě.

  4. Maso opečeme zprudka, aby zůstalo šťavnaté, a podlijeme smetanou, lehce provaříme, čímž se nám hezky omáčka probarví i zahustí. Podáváme s těstovinou nebo rýží.

Poznámka od kuchařky

Díky koření lehce pikantní.

Komentáře k receptu Kuřecí „Gyros“ ve smetanové omáčce

Tématické fráze: omáčka na gyros kuřecí gyros gyros omacka gyros recept kuřecí gyros recept kuřecí maso ve smetanové omáčce gyros recepty omáčka gyros kuřecí ve smetanové omáčce kuřecí gyros na smetaně kuřecí medailonky s rýží kuřecí maso gyros tekuta marinada gyros omáčka ke gyrosu kuřecí gyros s rýži omáčky na gyros kuřecí gyros se smetanou gyros omacka recept kuřecí kousky ve smetanové omáčce omáčka ke gyros