Božský reveňový koláč (jako dortík)
Recept ještě nebyl hodnocenBožský rebarborový koláč je lahodné sladké pokušení s výraznou chutí rebarbory a jemným nadýchaným těstem. Skvěle se hodí ke kávě či čaji a potěší milovníky kombinace…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 69 kJ / 16 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 1,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 0,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 1,00 g |
| Tuky | 0,00 g |
| – nasycené | 0,00 g |
| – nenasycené | 0,00 g |
| –– mononenasycené | 0,00 g |
| –– polynenasycené | 0,00 g |
| ––– omega 3 | 0,00 g |
| Vláknina | 3,00 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 4 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 1,60 g |
| – cukry | 1,40 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Božský rebarborový koláč je lahodné sladké pokušení s výraznou chutí rebarbory a jemným nadýchaným těstem. Skvěle se hodí ke kávě či čaji a potěší milovníky kombinace…
Reveňový džem připravíme z jemně namleté reveně, kterou krátce povaříme s želírovacím přípravkem a cukrem. Poté plníme do sklenic a necháme zatuhnout. Výsledkem je…
Jednoduchý crumble z reveně připravíme z křehké drobenky a šťavnaté ovocné náplně. Reveň zasypeme směsí z másla, mouky a mandlí a upečeme dozlatova. Podáváme ještě teplé…
Tvaroh utřeme se žloutkem, promícháme se solí, sójovou moukou, částí krupičky a mlékem, ve kterém jsme rozmíchali škrobovou moučku. Těsto necháme hodinu v chladu odležet…
V míse smícháme mouku s práškem do pečiva, přidáme třtinový cukr, olej, vejce a vše promícháme. Nakonec do těsta zlehka vmícháme kyšku. Těsto nalijeme na plech s…
Koláč z kynutého těsta s revení je klasický domácí moučník, který vyniká nadýchaným těstem a příjemně nakyslou chutí reveně. Po vykynutí se těsto poklade ovocem a posype…
Pokrájenou reveň smícháme večer s cukrem, necháme přikryté do rána v chladu. Pustí hodně šťávy. Druhý den za občasného míchání dáme povařit, když trochu zhoustne,…