Hráškový krém
Recept ještě nebyl hodnocenHráškový krém patří bezesporu k nejoblíbenějším krémovým polévkám. Nasládlou chuť hrášku a svěží zelenou barvu milují zejména děti. Hotovou polévku můžeme na talíři…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 2 322 kJ / 555 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 6,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 0,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 6,00 g |
| Tuky | 40,00 g |
| – nasycené | 20,00 g |
| – nenasycené | 20,00 g |
| –– mononenasycené | 12,00 g |
| –– polynenasycené | 8,00 g |
| ––– omega 3 | 0,10 g |
| Vláknina | 5,50 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 600 mg |
| Sůl | 1,50 g |
| Sacharidy | 40,00 g |
| – cukry | 9,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Hráškový krém patří bezesporu k nejoblíbenějším krémovým polévkám. Nasládlou chuť hrášku a svěží zelenou barvu milují zejména děti. Hotovou polévku můžeme na talíři…
Na to, abyste doma měli vždy čerstvý chléb, nepotřebujete pekárnu ani pekaře. S tímto receptem můžete mít denně na stole voňavý a křupavý bochánek, který můžete pokaždé…
Variace na francouzské brambory nabízí oblíbenou klasiku v ještě chutnější podobě. Vrstvy brambor, masa, zeleniny a vajec se při pečení krásně propojí, zatímco smetanová…
Zelňáky s kynutým základem a kypřicím práškem budou krásně nadýchané. Těsto provoní klasická kombinace cibule, česneku, majoránky a kmínu. Místo slaniny použijeme pro…
Uvaříme rýži tak, jak jsme zvyklí (my dáváme doprostřed celou cibuli, do které jsme napíchali několik hřebíčků). Na jeden hrnek rýže dáváme dva hrnky vařící vody. Rýži…
Maso osolíme, opepříme, vložíme do misky, zalijeme pivem a necháme hodinu a půl naložené. Poté zprudka opečeme z obou stran dohněda (asi 10 minut). Přidáme plátky…
V tlakovém hrnci rozpustíme sádlo a dáme orestovat kostičky masa se solí, pepřem a bujónem. Přidáme hotovou cibuli a hned zalijeme vodou a dusíme v tlakáči asi 20 minut…
Rohlík nakrájíme a zalijeme mlékem. Maso smícháme se sýrem, bramborem a vejci. Přidáme rozmočený rohlík i s mlékem.Vše i s kořením důkladné promícháme, čím déle tím lépe…
Ve food procesoru zpracujeme koriandr, kmín a pepř.Postupně pak přidáváme a zapracováváme ostatní suroviny, dokud se nám nevytvoří pasta. Z citronové trávy použijeme…
Suroviny dáme do pekárny (tekuté, pak tuhé) a necháme programem Těsto jen umíchat. Hned potom jej, přikryté, dáme přes noc kynout do lednice. Druhý den těsto vyndáme na…
Maso nakrájíme na větší kostky, čabajku nejprve na kolečka a pak na čtvrtky, salám Herkules na kolečka a pak na nudličky, do většího tlakového hrnce dáme rozpálit olej…
Předem ogrilujeme párky, papriku a červenou cibulku.Namleté maso rozprostřeme na pracovní ploše a okořeníme solí, pepřem, sušeným česnekem, mletou paprikou, uzenou…
Hovězí maso do hodiny na stole i s přílohou a umazat jen jeden hrnec? Ano, jde to. Podle receptu připravíte bleskový oběd s minimální námahou. Buď v multifunkčním hrnci,…
Křupavé bramboráky jsou oblíbeným pokrmem jen tak do ruky nebo jako příloha k masové směsi. Vyzkoušet je tentokrát můžete v této vylepšené verzi s bulgurem a medvědím…