Koláč z kynutého těsta s revení

Suroviny

300 g hladké mouky nebo polohrubé mouky
20 g droždí
30 g pískového cukru
asi 1,5 dl mléka
1 lžíce sójové mouky
1 vejce (kousek odložíme)
40 g rozehřátého tuku
tuk na plech
asi 400 g zmrazené rebarbory
Drobenka:
100 g polohrubé mouky
80 g rostlinného tuku
80 g pískového cukru
1 lžička mleté skořice

Postup přípravy receptu

 1. Z uvedených surovin připravíme kynuté těsto, po vykynutí je rozválíme a vložíme do tukem vytřené koláčové formy, poklademe zmrazenou revení a necháme ještě 15 minut kynout.

 2. Potom okraj koláče potřeme zbylým rozšlehaným vejcem, reveň posypeme drobenkou a v dobře vyhřáté troubě upečeme.

 3. Drobenka: Mouku prosijeme do misky, přidáme na kousku nakrájený ztuhlý tuk a cukr se skořicí, nejdříve nožem s kulatou špičkou a pak rukama zpracujeme drobenku a uložíme ji v chladu do upotřebení.

Komentáře k receptu Koláč z kynutého těsta s revení

 • vera vera(neregistrovaná)

  halatova.v@seznam.czJackie79:To "tuhé" tam dělá ta soja.

  Odpovědět

 • Jackie79 Jackie79

  Dělala jsem malé koláče s jablky a s tvarohem, ale těsto je po upečení docela tuhé. Chuťově je dobré, dobře se s ním pracuje, ale na koláče bych asi volila jiný druh. Přesto posílám 4. bodík :yes::-))

  Odpovědět

 • indulina28 indulina28

  :-p mam rada tady ty kolace i chodske mnam..

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, bodejť by nebyl úžasný, sliny mám až v klávesnici:-p:yes::yes:

  Odpovědět

 • Marta Marta

  Kynutý koláč s rebarborou jsem pekla poprvé...a byl naprosto úžasný, voňavý, jemný :-p:-p. Ztrestali jsme ho na posezení k snídani :-8 a pak jsme se ztěžka a velkým funěním odvalili směr zahrada :-D. Do těsta jsem přidala určitě o něco více tuku, samozřejmostí byla špetka soli (v surovinách chybí) a sójovou mouku jsem neměla. Už se těším, až tu naší rebarborku zase oberu, ale musím na ní pomalu a nenápadně :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: kynutý koláč kynuté koláče kynutý koláč s rebarborou kynutý koláč z domácí pekárny těsto na koláče z domácí pekárny testo na kolac kynutý koláč v pekárně těsto na koláče z pekárny těsto na koláč z domácí pekárny recept kynuté koláče kynuty kolač jako květina kynuty koláč z pekárny recepty kynute kolače těsto na koláč z pekárny testo na kolace pletený čokoládový koláč kynuty jablečný koláč kynutý koláč květina domácí koláče kynuté kynute kolace z domaci pekarny