Knedlíky z tvarohového těsta s revení

Suroviny

250 g měkkého tvarohu
1 vejce (žloutek)
špetka soli
2 lžíce sójové mouky
asi 4 lžíce mléka
1 lžíce škrobové moučky
100 g dětské krupičky
hrubá mouka na vyválení
zmrazená reveň

Postup přípravy receptu

  1. Tvaroh utřeme se žloutkem, promícháme se solí, sójovou moukou, částí krupičky a mlékem, ve kterém jsme rozmíchali škrobovou moučku. Těsto necháme hodinu v chladu odležet.

  2. Potom je podle potřeby zahustíme zbylou krupičkou a rozdělíme na stejné kousky, do kterých balíme po třech kouscích částečně rozmrazené reveně.

  3. Knedlíky vaříme v mírně vroucí vodě podle velikosti asi 8-10 minut. Než knedlíky vyjmeme, jeden na zkoušku rozkrojíme, zda jsou těsto i reveň provařené. Knedlíky sypeme strouhaným tvarohem nebo skořicovým cukrem a mastíme rozehřátým rostlinným tukem nebo máslem.

Komentáře k receptu Knedlíky z tvarohového těsta s revení

  • dublin.in dublin.in

    Místo reveně jsem dala jablíčka a místo sójové mouky špaldovou. Knedlíčky jsou výborné a jiný recept už ani dělat nebudu. Posílám bod :-):yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: knedlíky z tvarohového těsta tvarohové knedlíky s dětskou krupičkou meruňkové knedlíky z tvarohového těsta tvarohové merunkové knedlíky tvarohové knedlíky s krupičkou meruňkové knedlíky tvarohové tvarohové těsto s krupičkou alpský knedlík recept alpský knedlík tvarohové těsto s dětskou krupičkou tvarohové knedlíky z krupičky reveň recepty tvarohové knedlíky alpský kynutý knedlík plnene knedlíky z tvarohového těsta těsto na meruňkové knedlíky s krupickou tvarohové knedlíky z dětské krupičky tvarohové těsto tvarohové knedlíky recept meruňkové knedlíky tvarohové těsto