Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tipy a rady, aby byly vaše nepečené kuličky dokonalé. Tohle zaručeně pomůže!
Toprecepty.cz

Také se vám hmota na nepečené kuličky lepí na ruce a kuličky jsou příliš měkké? Nebo se naopak hmota rozsýpá a kuličky nedrží pohromadě? Nabízíme rychlá řešení.

Do nepečených kuliček můžeme příhodně zpracovat zbytky po pečení cukroví, úlomky i méně podařené kousky, použitelné zbytky krémů i mletých nebo strouhaných ořechů. Můžeme je též vyrobit z piškotových drobečků, oplatků bez náplně i s náplní apod. Vše smícháme, dochutíme a tvoříme kuličky, které obalíme v kakau, kokosu nebo perníku či namočíme do čokolády, která zakryje případné nedokonalosti. Ale co když se nám kuličky nedaří?

Pomoc je snadná

Pokud je hmota moc měkká, zahustěte ji několika rozdrcenými piškoty nebo trochou strouhaných oříšků. Zkuste ji víc vychladit, aby tuk obsažený v těstě lépe držel tvar. Také jednorázové rukavice pomohou, abyste neměli víc hmoty na rukou než v kuličkách. I obalení kousku hmoty v něčem sypkém před tvarováním pomůže, aby hmota nelepila. Pracujte rychle, protože příliš ohřátá hmota se hůř tvaruje.

Pro spoustu časově vytížených žen představuje pečení vánočního cukroví zbytečný stres. Nepečené kuličky zvládne opravdu každý, i ten, kdo v kuchyni zručností nevyniká. Stačí smíchat suroviny, poválet… Podívejte se na všechny kuličky.

Jak řešit příliš suchou hmotu?

Pokud je hmota suchá a špatně drží pohromadě, můžete do ní zapracovat kousek změklého másla, trochu slazeného kondenzovaného mléka nebo rumu či likéru.

Vytvarované kuličky dejte znovu vychladit, než je obalíte nebo budete namáčet v polevě.

Čokoláda na namáčení by měla být teplá, ale ne horká, protože horká by vám rozpouštěla máslo v kuličkách. Příliš chladná čokoláda zase dělá velkou vrstvu a rychle ubývá. Hezky vypadá, když kuličky po ztuhnutí čokoládové vrstvy ještě pocákáte čokoládou odlišné barvy.

Hotové kuličky uchovávejte v chladu a servírujte v papírových košíčcích..

Teď už budou vaše kuličky jistě perfektní.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Edice Toprecepty.cz

Kuchařky a kalendář

Naše kuchařka

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům