Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červenec
11

Den Mojita


Den Mojita
Zdroj: Ralph (Ravi) Kayden, unsplash

Národní den

Den Mojita slavíme 11. července. Tento den přináší radost všem milovníkům osvěžujících letních koktejlů. Mojito se stalo oblíbeným způsobem, jak si vychutnat horké letní dny a okusit atmosféru Karibiku. Znáte přísady do tohoto nápoje?

Mojito je nápoj, který vznikne kombinací čerstvé máty, limetky, cukru, perlivé vody a bílého rumu. Čerstvá máta dodává koktejlu příjemnou až ledovou chuť i vůni a limetka zajistí svěžest a chuť lehce kyselou, kterou vyvažuje sladký třtinový cukr. Když se všechny ingredience spojí s rumem, vzniká dokonalá kombinace, která okouzlí a aktivuje všechny vaše chuťové buňky. Mátový drink vznikl na Kubě ve 20. století, jeho historie prý sahá až do 16. století k anglickým pirátům, kteří drink rozšířili při putování po Latinské Americe. Den Mojita nabízí příležitost pro vaši kreativitu. Můžete přidat do oblíbeného nápoje další ingredience, jako jsou různé druhy ovoce (maliny, jahody) nebo bylinky (levanduli, šalvěj), abyste vytvořili vlastní jedinečnou verzi tohoto koktejlu. Suroviny můžete také přimíchat do těsta a připravit netradiční letní moučník. Pro ty, kteří preferují bezalkoholickou verzi, je možné samozřejmě vynechat rum. Zajímavostí může být i často nesprávná výslovnost. Na Kubě se „j“ nečte jako „ch“, ale jako „h“ a správně byste si měli na baru objednat Jednou "mohito", prosím.

Domácí Mojito

Mojito je tak známý a oblíbený koktejl, že existuje možnost si zakoupit sirup s příchutí tohoto nápoje a pokud máte rádi domácí varianty, máme pro vás recept, který si přizpůsobíte dle svých představ. Den Mojita můžete oslavit s nejbližšími. Pozvěte přátele nebo rodinu a sdílejte své vlastní verze Mojita či jiných koktejlů, kde každý přinese svou oblíbenou variantu barevných drinků. A jak na něj? Do vyšší sklenice vložíme lístky čerstvé máty, 2 lžíce třtinového cukru a 30 ml limetkové šťávy. Vše promícháme a lehce podrtíme tloučkem. Přidáme drcený led, nakonec 40 ml kvalitního rumu a vše dolijeme perlivou vodou. Zkusíte jej s námi?

Kdo by neměl promeškat Den Mojita?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie