Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červenec
13

Den bramborových hranolků


Den bramborových hranolků
Zdroj: Fernanda Martinez, unsplash

Národní den

Hranolky z brambor jsou bezesporu jedním z nejoblíbenějších jídel na celém světě. Tyto tenké, křupavé a zlatavé proužky brambor jsou ztělesněním jednoduchosti, ale také velkolepé chuti. Proto si zaslouží svůj vlastní den, který se každoročně slaví 13. července.

Historie bramborových hranolků sahá až do 18. století, kdy se v Belgii začaly poprvé vařit tenké plátky brambor. Tyto kousky brambor nabídli francouzsky mluvící Belgičani americkým vojákům, kteří po druhé světové válce přivezli pommes frites (francouzsky smažené brambory) do své domoviny s názvem French fries. Postupem času se tato tradiční specialita stala oblíbenou pochoutkou po celém světě. Bramborové hranolky jsou dnes neodmyslitelnou součástí fast foodu, restaurací i domácí kuchyně. Jejich popularita je založena na jedinečné kombinaci skvělé chuti a jednoduchosti přípravy.

Domácí nebo kupované?

Díky své všestrannosti se hranolky mohou stát základem pro přílohu k obědu i bohatou večeři. Mohou být servírovány s různými omáčkami od kečupu či tatarky, po netradiční např. cibulové omáčky. Velmi chutná je i kombinace s dalšími ingrediencemi, jako je sýr, slanina nebo zelenina. Přemýšlíte, zda hranolky koupit nebo připravit doma? Kupované hranolky nabízejí pohodlí a rychlost, ale domácí hranolky mají nespornou výhodu čerstvosti a možnosti přizpůsobení chutí. Při přípravě domácích hranolků si můžete vybrat kvalitní brambory, použít vlastní koření a pečení si přizpůsobit podle svých preferencí. Navíc, domácí hranolky jsou zdravější alternativou, protože si sami můžete volit typ i množství oleje při jejich přípravě. Pokud hledáte dobrý recept, máme pro vás připraven bohatý receptář.

Kdo by neměl promeškat Den bramborových hranolků?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více