Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak oslavit Den otců? Máme pro vás tipy na dobroty, které zaručeně potěší tatínky i dědečky
Zdroj: Pixabay - sweetlouise

Den otců je svátek, který se slaví vždy třetí neděli v červnu a to už od roku 1910. Poradíme vám, jak si pro tatínka nebo dědečka připravit pohoštění a dárek, který udělá radost nejen obdarovanému, ale i rodině nebo hostům. Jelikož jde o svátek, který není v našich zemích tradiční, bude ten den pro tatínka dnem překvapení, proto toho musíme jaksepatří využít.

Den otců je od roku 1910 americkým svátkem, oslavujícím otce a dědečky a jejich nepostradatelnou roli v rodině. Slaví se každoročně třetí neděli v červnu. Jeho obdobou je Den dětí (1. června)Den matek, který se slaví třetí neděli v květnu a maminky k němu dostávají malé dárky. Den otců není u nás příliš rozšířený, ale to neznamená, že si ho naši tatínkové nemohou dostatečně užít. Věnujte jim svůj čas, svou lásku a pozornost, aby věděli, že jsou pro vás důležití a že je máte rádi.

Jak Den otců oslavit

Samozřejmě gratulací plnou lásky, výletem, návštěvou u dědečka, lehkým letním pohoštěním nebo večerní oslavou s přáteli. Ať už má být překvapení pro tatínka nebo pro dědečka, vždy vyberte to, o čem víte, že obdarovaného potěší.

Sladké pohoštění

Tatínkové mají své chutě, ale žádný z nich nepohrdne nepečeným dortem s lehkým krémem, který mohou ozdobit i děti​, čokoládovým dortem nebo lehoučkým šlehačkovým dortíkem s ovocem. Jejich příprava je jednoduchá a pokud korpus tajně upečete den předem, překvapení bude dokonalé.

Slané chuťovky

Možností je mnoho - od jednohubek přes chlebíčky, nakládané sýry a utopence, obložené talíře, netradiční slané zákusky a krekry. Při výběru toho nejvhodnějšího vás mohou inspirovat oblíbené recepty našich čtenářů.

 

Večerní oslava je nejlepší

Tatínkové i dědečkové mají rádi pořádnou baštu v podobě toustů, hamburgerů, grilovaného masa, ovaru a piva. Proč jim ale nepřipravit něco originálnějšího? Vtipného, chutného a lehkého? Slané dorty se přímo nabízí být ozdobou svátečního stolu! Orientální kuchyně v podobě sushi, plněných tortil, tatarského bifteku a jiných chlapských lahůdek udělá radost všem bez rozdílu. Slanými zákusky nikdy nic nezkazíme.

Jedlé dárky 

Někdy není možné oslavit s tátou nebo dědou jejich svátek. Co je tedy překvapit jedlým dárkem, kterým nikdo z nich nepohrdne? Ať jde o oblíbené utopence a nakládaný sýr, tak třeba i domácí likér nebo alkohol, bochník domácího chleba s nakládaným bůčkem nebo vtipnou jedlou kytici ze zeleniny a uzenin?

Jak oslavíte Den otců vy? Chystáte se na malou oslavu nebo velkou událost? V každém případě bude mít tatínek i dědeček velkou radost a s nimi i vy.

 

 

 

 
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky