Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červenec
11

Den borůvkových muffinů


Den borůvkových muffinů
Zdroj: Aneta Voborilova, unsplash

Národní den

11. července se každoročně slaví den neobyčejných muffinů plných borůvek. A tento speciální den nám dává příležitost vyjádřit naši kreativitu a připravit si vlastní lahodné borůvkové sladkosti, které potěší nás i naše blízké. Jak na skvělé muffiny?

Muffiny jsou malé pečené dobroty, které mají nejen svou vlastní charakteristickou podobu, ale také nespočet variant chutí i použitých surovin. Muffiny jsou dokonalou sladkou i slanou pochoutkou, kterou si můžete vychutnat kdykoli během dne, od sladké snídaně, přes drobné svačiny až po syté večeře. Borůvky jsou sladké a v pokrmech a nápojích mají vynikající chuť i krásně barevný tón. Borůvkové muffiny jsou skvělou variantou, neboť kombinace vláčného těsta a šťavnatých borůvek je jednoduše dokonalá. Existuje nespočet variací borůvkových muffinů, které si můžete vyzkoušet. Můžete přidat do těsta čokoládu, zkusit místo cukru využít starší hnědé banány, zvláčnit vše jogurtem, zkusit je s mrkví nebo přidat jen skořici pro zvýraznění chuti. Můžete také experimentovat s různými typy mouky, jako je celozrnná, mandlová nebo i kokosová mouka, aby vaše muffiny byly ještě zdravější a chutnější. Vaše kulinářská dovednost a představivost nemají hranic, a proto si můžete vytvořit muffiny přesně podle svých představ a chuťových požadavků vašich nejmilejších.

Jaké těsto vybrat

Pokud si lámete hlavu nad tím, jaké muffiny jsou ty nejlepší, už nemusíte. Náš receptář je plný tipů na dokonalé muffiny různých chuťových variant od těch nejjednodušších, přes ty pro naše nejmenší strávníky až po verze z kynutého těsta. Pokud již máte skvělý recept, ale nemáte speciální papírové košíčky, nezoufejte, stačí obyčejný pečicí papír. Na skvělé muffiny můžete pozvat rodinu, přátele nebo sousedy a strávit den borůvkových muffinů s milou společností. Jak dnešní den oslavíte vy?

Kdo by neměl promeškat Den borůvkových muffinů?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie