Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červenec
19

Den párků v rohlíku


Den párků v rohlíku
Zdroj: Pixabay

Národní den

Párek v rohlíku patří mezi oblíbené svačinky, které si dopřáváme obvykle na různých akcích či na nádražích. V oblibě ho mají i děti. Den této české varianty amerického hot dogu, od kterého se mnohém liší, najdete v kalendáři pod datem 19. července.

Párek v rohlíku je typický pokrm rychlého občerstvení. Sestává z ohřátého párku, který může být též grilovaný a pečiva, do kterého je uzenina vložená. Nutno říci, že naproti hot dogu, se pečivo v tomto případě nenařezává, nýbrž se z něj odstraňuje jedna ze špiček. Do zbytku pečiva se pak udělá díra, v domácích podmínkách obvykle vařečkou, ve fastfoodech pak rozpékacím trnem. Párek v rohlíku se obvykle podává s hořčicí nebo kečupem

Historie párku v rohlíku v České republice

U nás se párek v rohlíku měl začít prodávat v roce 1972, kdy u jeho zrodu stál českobudějovický řezník Václav Masopust, který se s tímto pokrmem setkal během dovolené ve Španělsku. Ve svém podniku začal párek v rohlíku nabízet pod názvem pikador, což je označení pro zápasníky s býky. Na našem webu se můžete podívat, jak připravit třeba celozrnné rohlíky s párkem.

Kdo by neměl promeškat Den párků v rohlíku?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Nejnovější recepty Více