Čtverečky s polevou - oříškové tabulky

Suroviny

Těsto:
200 g strouhaných vlašských ořechů
200 g moučkového cukru
2 žloutky
1 lžíce rybízové zavařeniny (možno jiné, která je trochu kyselá)
Poleva:
150 g moučkového cukru
1 velký bílek
1 lžíce citronové šťávy (lépe je do 1 lžíce vody dát větší množství kyseliny citronové a po úplném rozpuštění krystalek vlít do směsi)

Postup přípravy receptu

  1. Suroviny na těsto zpracujeme na vále (nebo v míse rukama) a na pomoučněném a nebo silikonovém vále vyválíme na ½ cm silný plát. Potřeme citronovou polevou a když trochu oschne, nakrájíme čtverečky nebo tyčky.

  2. Do ještě měkké, ale oschlé polevy lehce zatlačíme doprostřed kousek oříšku, kandovaného ovoce, rozinku aj. Lehce nožem přemístíme jednotlivé kousky (poleva již nesmí stékat) na síto, kde zcela oschnou. Nebo je možno je nechat oschnout ve vlahé troubě (nejlépe ohřát troubu, vypnout a pak tam plech teprve vložit).

  3. Poleva: vše se utře a nebo ušlehá dohusta a na plát se roztírá od středu do okrajů - nutno rychleji roztírat, aby byla poleva hezky hladká.

Komentáře k receptu Čtverečky s polevou - oříškové tabulky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: ořechové tyčky s bílkovou polevou cukroví oříškové čtverečky ořechové čtverečky s citronovou polevou - ořechove čtverečky se žloutkovou polevou oříškové tyčky oriskové cukrovi s citronovou polevou ořechové tyčky se žloutkovou polevou ořechové tyčky s ledovou polevou ořechové tyčky s polevou oříškové cukroví se žloutkovou polevou nepečené ořechové čtverečky s citronovou polevou oriskove tyčky recept orechove kostky s citronovou polevou oříškové tyčky s bílkovou polevou ořechové trojhránky s bílkovou polevou kakaové čtverečky s citrónovou ořechové čtverečky s s bílkovou polevou oříškové čtverečky se zloutkovou žloutkovou polevou oříškové cukroví s bílkovou polevou ořechove tyčky s citronovou citronovou polevou