Cizrnové cukroví

arrefeena Kuchařka: arrefeena

Doba přípravy: 20 min 16 porcí Cukroví , Nepečené 2 názory

Suroviny

125 g neslaného másla
200 g cizrnové mouky
2 polévkové lžíce mléka
100 g cukru
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Mouku a máslo dejte do nepřilnavé pánve na mírný oheň, 10 minut pečlivě promíchávejte mouku s máslem, dokud neucítíte oříškové aroma. Přilejte mléko a sundejte z hořáku. Přimíchejte cukr a 3 minuty pečlivě promíchávejte vidličkou, dokud hmota nezhoustne. Přendejte na talíř a nechte 5 minut trochu vychladnout.

  2. Namočte si ruce a vytvarujte z této hmoty kuličky. Podávejte je v pokojové teplotě.

Poznámka

Pro křehčí a trvanlivější cukroví nahraďte máslo s ghee. Cizrnová mouka se dá sehnat např. v Tescu nebo ve zdravé výživě anebo v orientálních potravinách či eshopech, někdy se prodává pod názvem Besan flour nebo Gram flour. Nikdy nenahrazujte cizrnovou mouku celou vařenou cizrnou. Na fotkach používám nízký litinový wok. Pro oříškovější chuť pražte mouku nejprve bez másla dozlatova. Myslím, že se prodává i již opražená cizrnová mouka pod názvem Rosted Gram Flour. Ke snadnějšímu tvarování kuliček si natřete ruce s ghee. Kuličky můžete ozdobit celými, nebo půlenými, čtvrcenými či mletými oříšky a jinými sušenými plody. Taktéž se na ně dává při oslavách na ozdobu jedlý "alobal". Vhodné podávat s Masala chai.

originální název: Besan ke ladoo

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Cizrnové cukroví

Tématické fráze: sladké cizrnové kuličky cukrovi z cizrnove mouky cizrnove koule cizrnové kuličky sladke kuličky z cizrnové mouky cizrnové kuličky kulicky z cizrnove mouky na sladko sladké kuličky z cizrny recept ladoo cizrnové ladu cizrnové sladkosti cizrnové oříšky cizrnove vánoční cukroví cizrnová mouka recepty cizrnová mouka cukroví cizrna jako oříšky cizrnové nepečené cukroví ladoo recept vánoční cukroví z cizrny vanocni cukrovi z cizrnove mouky