Oříškové pralinky

Suroviny

Dětské piškoty nejlépe Opavia (půlka 120 g balení)
100 g másla
3 lžíce moučkového cukru
1 lžíce kakaa
3 cl rumu
lískové ořechy
kokos na obalení

Postup přípravy receptu

 1. Rozdrcené piškoty smícháme s ostatními ingrediencemi kromě oříšků a kokosu a dobře propracujeme v tužší těsto. Do vzniklé hmoty zabalíme oříšek a tvoříme kuličky, které obalíme v kokosu.

Poznámka od kuchařky

Místo lískových oříšků můžete použít mandle a vytvořit tak snadno pralinky mandlové.

Zdroj: brožura Kouzlíme s piškoty

Komentáře k receptu Oříškové pralinky

 • Jana Krenkova Jana Krenkova(neregistrovaná)

  No vypadá to výborně. Hned bych si dala:):-8

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Tak jsem teď dodělala tuhle dobrůtku a nemají chybu:-p.Sice jsem zpočátku trošku nerozuměla těm 120g-jestli je to už konečná váha nebo před rozpůlením:-O(kupuji 300g balení),ale zkusila jsem to na těch daných 120g a vyšlo to;-).Polovinu kuliček jsem obalovala v mletých loupaných mandlích a polovinu v lísk.oříšcích:-p.S dobou přípravy zcela souhlasím-opravdu bylo snad za 15min. hotovo a protože jsem dělala kuličky o průměru asi 1cm,tak jsem jich nakonec měla 47ks;-).Posílám boďku č.3 a fotečky:-).
  Já osobně bych toto přeřadila do kategorie: cukroví;-).

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Takové "Ferrero Rocher po česku". Děláme o vánocích podobně. ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: jak udělat pralinky domácí belgické pralinky recept pralinky-recept belgické cukroví belgické pralinky-recept nepečené vánoční cukroví ferero recepty na vanocni pralinky vánoční pralinky recept domácí pralinky domácí pralinky recept ferero mandlové pralinky piškotů domácí pralinky ferero rochere nugátové pralinky recept recepty vánoční cukroví belgické pralinky recept lískové ořechy domácí ferero recept na domácí pralinky ferrero rocher domácí piškoty opavia balení