Pampeliškový med
Recept ještě nebyl hodnocenVenku hřeje sluníčko a louky i zahrady svítí žlutými květy pampelišek. Také jste je chodili sbírat s babičkou a potom z nich vyráběli med? Samozřejmě to není med v…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 519 kJ / 124 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 1,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 0,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 1,00 g |
| Tuky | 0,00 g |
| – nasycené | 0,00 g |
| – nenasycené | 0,00 g |
| –– mononenasycené | 0,00 g |
| –– polynenasycené | 0,00 g |
| ––– omega 3 | 0,00 g |
| Vláknina | 20,00 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 0 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 20,00 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Venku hřeje sluníčko a louky i zahrady svítí žlutými květy pampelišek. Také jste je chodili sbírat s babičkou a potom z nich vyráběli med? Samozřejmě to není med v…
Pampelišky jako předzvěst jara rozzáří den, ale zahrádkářům jsou trnem v oku.Tolerujte je a připravíte si z nich chutný sirup. Smetánka lékařská má navíc detoxikační a…
Na loukách pomalu začínají růst krásně sytě žluté pampelišky. I ty naleznou své upotřebení kuchyni, připravit z nich můžete sladký pampeliškový med, který má blahodárné…
Louka plná žlutých pampeliškových květu lahodí našemu oku. Květy však mají své využití i v kuchyni. Připravit z nich můžeme třeba sirup, kterým můžeme osladit čaj nebo z…
Jaro je ideálním obdobím na přípravu různých sirupů z květů a bylinek. Ze svěže žlutých květů pampelišek a drobných bílých sedmikrásek uvaříme sladký sirup s podtóny…
Bylinkový med připravíme z květů a listů, které krátce povaříme, necháme louhovat a druhý den svaříme s cukrem. Vznikne voňavý sirup, který se hodí na oslazení do čaje…
Pampeliškový med, nebo chcete-li sirup, je velmi snadný na přípravu, avšak časově náročnější. Květy je potřeba 24 hodin macerovat a teprve pak je můžete svařit na med.…
Pampeliškový med má v naší kuchyni už také jistou pozici. Na jaře, jakmile vykvetou, je čas na přípravu medu. Kvítky stačí povařit, nechat vyluhovat a poté scedit.…
Oblíbenou alternativou medu je pampeliškový sirup, který připravovaly už naše babičky. Žlutých květů pampelišek je všude dost, stačí je ve správný čas natrhat, povařit,…
Pokud máte v plánu prohýřit noc, je dobré si na následující ráno nachystat tuto vyprošťovací česnečku. Kromě česneku obsahuje spoustu čerstvých bylin, díky kterým chutná…