Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sušenky jsou skvělou sladkou pochoutkou, která se hodí jen tak na mlsání během dne, jako pohoštění pro návštěvy i třeba jako vánoční cukroví. Jak vytvarovat sušenky do hezkého tvaru, aby lahodily nejen chuťovým buňkám, ale také očím? Mrkněte na náš videonávod.

Sušenkami potěšíte každého bez ohledu na věk, milují je totiž jak děti, tak i dospělí. Výhodou je, že je můžete připravit na milion způsobů (klasické, zdravější, bezvaječné a třeba i zeleninové) a vždy budou chutnat skvěle. Kámen úrazu by však mohl být ve tvarování, neboť vytvarovat hezkou placičku není nic jednoduchého. 

Poslouží skvěle jako součást snídaně nebo také jako svačina, když vás během dne přepadne chuť na sladké. Najdou využití i jako součást jiných dezertů, například korpus slavného cheesecaku nebo základ… Podívejte se na všechny sušenky.

Jak tedy tvarovat sušenky? 

Připravte si oblíbené těsto a jdeme na to. 

  • Z těsta vytvoříme malé kuličky, které skládáme vedle sebe na plech.
  • První způsob: Vezmeme si vidličku a jednotlivé kuličky stlačujeme do placiček. 
  • Druhý způsob: Na kuličku položíme sáček a paličkou na maso stlačujeme. 

Sušenky můžete připravit z různých surovin 

Na sušenkách je skvělé to, že je můžete připravit téměř z čehokoliv. Základem je mouka nebo ovesné vločky, cukr a máslo, další ingredience přidáváte podle chuti. Oblíbené jsou kokosové, čokoládové, skořicové nebo oříškové sušenky, ale také křehké máslové nebo třeba levandulové s bílou čokoládou

Komentáře

Meruzalka

5. 11. 2023 19:15

:-O děkuji za nápady

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více