Recepty z pohádek: Popelčina novoroční čočka pro kapsy plné peněz

1. 1. 2021 10:05

Vaření Kateřina Horáková

Zdroj: Filmové studio Barrandov, foto z filmu Tři oříšky pro Popelku (1973) Zdroj: Filmové studio Barrandov, foto z filmu Tři oříšky pro Popelku (1973)
První den Nového roku patří v Česku jednoznačně čočce. Nejen, že zdravá luštěnina je pro po Vánocích "rozežraný" žaludek příjemnou dietní změnou, podle tradiční pověry má rovněž přinášet peníze a bohatství. Jak si ji připravit na kyselo?

Čočka věští zlaťáky

Čočka svým tvarem připomíná mince, snad proto tedy vznikla pověra, že kdo ji pojí na Nový rok, ten bude mít hodně peněz po celých následujících 364 dní. V Česku tuto starou tradici dodržuje řada lidí i dnes - a dobře dělají. Čočka totiž obsahuje hodně bílkovin, vlákninu, vitamín B, kyselinu listovou, železo a další prospěšné minerály. Navíc je dietní a tělu zhuntovanému svátečním obžerstvím uleví. Obzvlášť, zvolíme-li její červenou variantu, která nemá slupku, tudíž nenafukuje břicho tolik jako běžná zelená čočka, a ještě navíc se nemusí předem namáčet. Jak si připravit novoroční čočku?

Novoroční kocovina: Tady jsou rady, jak s ní zatočit i varování, co ji jen zhorší

Novoroční kocovina: Tady jsou rady, jak s ní zatočit i varování, co ji jen zhorší

Červená čočka na kyselo

Co budeme potřebovat:

  • 500 gramů červené čočky
  • 1 střední cibuli
  • 3 lžíce hladké mouky
  • 2 lžíce másla
  • 1 lžíci octa 
  • špetku soli

Zázračný citronový detox dokáže nastartovat metabolismus a posílit imunitu

Zázračný citronový detox dokáže nastartovat metabolismus a posílit imunitu

Postup: Jak již padlo, červenou čočku není nutné namáčet, stačí ji propláchnout. Poté ji v hrnci zalijeme studenou vodou, přivedeme k varu a uvaříme do měkka. Na pánvičce osmahneme na másle nadrobno nakrájenou cibulku dozlatova. Zaprášíme ji moukou a zalijeme vodou, promícháme. Poté přidáme do směsi ocet a odstavíme. Octovo-cibulový nálev pak přilijeme do uvařené čočky, promícháme a podle chuti dosolíme.

Čočka na kyselo je skvělá s uzeným masem nebo vařenou šunkou, s párkem, s vajíčkem, ale klidně i samotná nebo třeba s dušenou či restovanou zeleninou.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář