Dobroty z listového těsta

Suroviny

Potřebovala jsem něco jednoduchého a rychlého na narozeninovou oslavu a tak jsem vytvořila vícero dobrot z jednoho těsta...
Náplně si volíte podle chuti sami Já jsem použila
Základem je koupené LISTOVÉ TĚSTO
Náplně
SLANÁ
Kysané zelí
kabanos
cibule
SLADKÁ 1
nutela
lískové ořechy sekané nebo strouhané
SLADKÁ 2
povidla
mák mletý
SLADKÁ 3
Rybízová marmeláda
kokosová moučka
Trochu másla na potření šátečků
moučkový cukr (na smíchání s mákem, pokud máte raději sladší šnečky...)

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve si připravíme slanou náplň - kabanos nakrájíme na malé kostičky, cibuli také a dáme orestovat na pánvičku. V druhém hrnci mezitím lehce "orestujeme" posekané kysané zelí, které dosolíme a dosladíme. Vše potom ještě chvíli restujeme na pánvičce dohromady, dosolíme pokud je třeba, můžeme pokmínovat, opepřit.

 2. Těsto si vyválíme na pomoučněném válu, vykrajujeme kytičky, plníme připravenou směsí, přitlačíme okraje, poklademe na pečící papír na plech a potřeme máslem.

 3. Šnečky děláme ještě jednodušeji - plnit můžeme stejnou směsí nebo můžeme těsto poklást čímkoli, co máme rádi (salám, sýr, špenát, zelí, rajčata) = podle fantazie.

 4. Těsto pevně zarolujeme (jinak se nám bude špatně dávat na plech, vrstvy musí být utažené k sobě). A pak už jen krájíme na plátky a klademe na pečící papír.

 5. Šnečky se salámem a jinou tučnou náplní již není třeba mastit, těsto by nebylo dobré - stačí vypečený tuk.

 6. Sladkou náplň děláme stejným způsobem - potřeme nutelou a posypeme ořechy, zarolujeme nebo potřeme povidly a posypeme hustou vrstvou máku, zarolujeme nebo potřeme marmeládou a posypeme kokosem, opět podle fantazie (jde použít cokoliv, co bude lahodit vašim chuťovým buňkám).

 7. U šátečků není těžké odhadnout, kdy jsou hotové, u šnečků, zvláště sladkých - dávejte pozor, aby se nepřipekla mírně rozteklá náplň na spodku pod šnečkem.

Komentáře k receptu Dobroty z listového těsta

 • Jenny Jenny

  tolik chutí najednůc,eště sa o mňa porvů... :-D :yes: :yes:+8

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Listové těsto je snad nejvděčnější ze všech těst. Lze ho koupit hotové v celkem dobré kvalitě, lze ho naplnit téměř čímkoliv, dát mu pokaždé jiný tvar a výsledek je skoro zaručený i pro začátečníky. Super ;-):yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Tak to je pestrá nabídka :-) A já bych si určitě vybrala a to z každého druhu - asi by zmizelo brzy všechno :-):yes:+5.

  Odpovědět

 • monikaK monikaK

  Tak tohle nemá chybu!Sbíhají se mi sliny na tu slanou variaantu!Díky za inspiraci,to se mi bude hodit na příští víkend:yes:Bodík už letí

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tkaničko, to je bomba!! Máš to fakt krásné a ty náplně jsou bezva! Ta nutela s oříškama, to musí být dobrééééé!!:-p:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • sebena sebena

  Chuťovky z listového těsta jsou tím nejvděčnějším co jde vytvořit, jelikož jde kombinovat nepřeberné množství chutí. Máš to moc pěkné, určitě bych si vybrala;-):yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: slané dobroty z listového těsta chutovky z listoveho těsta liskove testo lískové těsto na slano dobroty na oslavu zákusky z listového těsta sladké dobroty z listového těsta recepty z liskoveho testa listové těsto se slanou náplní lískové těsto recepty slané dobroty na oslavu recepty z listoveho testa lístové těsto se špenátovou náplní listové těsto zelí sladký zákusek z listového těsta recept na lískové těsto slané náplně do listového těsta slané dobroty na oslavy zeli v listovem teste lískové těsto recept