Rajčatová šťáva
Pokud máte přebytky červených rajčat, připravte z nich šťávu. Rajčata uvaříte, rozmixujete a propasírujete, nalijete do sklenic a poté je zavaříte v troubě. Tato šťáva je vhodná na přípravu omáček a polévek, nebo ji můžete pít jen tak.
Postup přípravy
Zveřejněno 2. 9. 2015
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Rajčatová šťáva
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/vkWM
Moje poznámka
Rajčatová šťáva
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/vkWM
Nejnovější recepty
Kuličky z mletého vepřového masa v zelenině na kari
Přidáno před 1 hodinou
Jahodová BeBe střecha s mascarpone
Přidáno před 1 hodinou
Rakouský tvarohový dort
Přidáno před 2 hodinami
Řecké rajčatovo-cuketové placičky s fetou a bylinkami
Přidáno před 10 hodinami
Jednoduché ovocné nanuky
Přidáno před 12 hodinami
Pečené chuťovky s párky a sýrem
Přidáno před 15 hodinami
Články s tímto receptem
Přečtěte si
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Cukeťák II
jarkazak před 3 minutami
Meruňková marmeláda
RenataMaresova před 8 minutami
Třená buchta
Martina Veveruska před 27 minutami
Pomerančový cheesecake
Jitulisek před 50 minutami
Nudličky z vepřové kýty na houbách, s pečenou dýní
Fijajda před 1 hodinou
Pita chleby
Lenak před 11 hodinami
Segedínský guláš
nikol123.cczz před 14 hodinami
Třešňový koláč z tvarohového těsta
Alamatej před 14 hodinami
Těstovinový salát
Sydner před 17 hodinami
Rychlá bábovka šlehačková
brtna před 19 hodinami
Tématické fráze:
rajčatová šťáva,
rajčatová šťáva recept,
stava z rajcat,
recept na rajčatovou štávu,
rajčatová šťava recepty,
šťáva z rajčat - recept,
rajčatova štava jak udelat,
recepty rajčatova šťáva,
jak udělat rajčatovou šťávu,
rajčatový stava,
recept rajcatova stava,
rajčatova štava a zdraví,
zavarovani rajcatove stavy,
rajcatovastava,
rajcatova stava zavarovani,
rajčata štáva,
recept na stavu z rajcat,
šťáva z rajčat recept,
račatová šťáva,
domácí rajčatová šťáva
Suroviny:
rajče
Komentáře (23)
myslím, že se i na Severní Moravě letos podařila všem zahrádkářům docela slušná sklizeň rajských,šťávu dělám také, na zimu je to výborná věc.I já letos trošku experimentovala. Do šťávy dávám jenom trošku soli a sterilizuji, letos jsem při redukci přidala větvičku bazalky / pak odstranila/, krásně vše provonělo. Uvidím ještě jak se osvědčí po otevření v zimě.Drahušce jsem přidala bodík a chválím. Hezký den všem.
Pokud byste těch rajčat měli opravdu hafo, tak v Itálii naskládají sklenice (proložené pytli, že aby se nepotloukly až začnou poskakovat) do 200 litrového sudu, zalejí to vodou, nahoru dají syrový zemák, zadeklují, pod sudem zatopí a když je ta brambora k jídlu, tak je vymalováno...