Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Semifinalista MasterChef Česko 2020 Pavel Berky nabídl recept na dýňový cheesecake.
Zdroj: Se svolením Pavla Berkyho

Populární cheesecake je pro někoho jazykolamem, pro jiné ovšem znamená především skvělý dezert s křupavým těstem a nadýchaným „vnitřkem“. Rozhodně jde o lahůdku, kterou lze připravovat mnoha různými způsoby. Semifinalista MasterChef Česko 2020 třeba používá dýni Hokkaidó.

Kde se vzal

Cheesecake, oblíbený dezert pocházející z Řecka, je známý a milovaný po celém světě. Tento populární „koláč“ má dlouhou a bohatou historii. Před více než 4 000 lety, v 5. století př. n. l., vytvořili staří Řekové na ostrově Samos první známý tvarohový koláč. Vyráběl se z plátků čerstvého sýra, které se následně rozšlehaly dohladka s moukou a medem. Poté se koláč upekl na hliněné mřížce.

Podle některých zdrojů byl první cheesecake pečený na antické olympiádě v roce 776 př. n. l. jako pokrm, který měl dodávat atletům energii. Recept na tento starověký cheesecake byl hojně zaznamenán v kulinářských knihách starověkého Řecka. Cheesecake následně získal na popularitě i v Římské říši, kde byl známý pod názvem „libum“.

Ačkoliv je cheesecake mnohdy považován za dort, pro některé lidi je to spíše koláč nebo tvarohová buchta. Existuje mnoho různých typů cheesecake včetně amerického, italského, německého a japonského stylu, přičemž každý z nich má jedinečnou texturu a chuť.

Populární moučník má dokonce i svůj vlastní svátek. V USA se Národní den cheesecake slaví každoročně 30. července.

Dýně ve sladké verzi

Jak ukázal semifinalista kuchařské show MasterChef Česko 2020 Pavel Berky, cheesecake se dá vytvořit i za pomoci některých druhů sezónní ovoce a zeleniny. „Milujete dýni a cheesecake? Tak to zkuste dohromady,“ vyzval na svém instagramovém účtu a nabídl recept, jak si tuto lahůdku vytvořit.

Dýňový cheesecake podle Pavla Berkyho

Na přípravu oblíbeného dezertu podle semifinalisty MasterChef Česko 2020 budete potřebovat: Na korpus - 140 g máslových sušenek, 60 g másla. Na náplň - 450 g žervé, 300 g dýně Hokkaidó, 50 g hnědého cukru, 2 vejce + 1 žloutek, 1 lžíci moučkového cukru a 1 lžičku vanilkového extraktu.

Jak na to?

  1. Troubu předehřejte na 220 °C. Sušenky rozdrťte v mixéru. Přidejte rozpuštěné máslo a znovu rozmixujte, aby se vše propojilo. Pečicí formu o průměru 18 cm, ideálně se sundavacím dnem, vystelte pečicím papírem a zvenku obalte několika vrstvami alobalu, aby se do formy nedostala voda.
  2. Sušenkovou směs vysypte na dno a pomocí lžíce pečlivě rovnoměrně rozprostřete a utlačte.
  3. Sušenkový základ pečte v troubě 10 - 15 minut do zhnědnutí. Poté formu z trouby vyberte a nechte korpus vychladnout. Troubu nechte stále zapnutou, ale teplotu snižte na 200 °C.
  4. Nyní si připravte náplň. Dýni omyjte, nakrájejte na kostky a rozprostřete na na pečicí plech. Posypte moučkovým cukrem a přidejte vanilkový extrakt. Vše dobře promíchejte a pečte ve vyhřáté troubě zhruba 30 - 40 minut doměkka.
  5. Poté dýni rozmixujte na hladké pyré. Odeberte si 220 g a nechte vychladit na pokojovou teplotu. Troubu nechte stále zapnutou na 200 °C.
  6. Pomocí kuchyňského robotu s pádlovým nástavcem začněte míchat žervé. Robota nechte zapnutého na nejnižší stupeň, aby se smetanový krém příliš nenašlehal. Cheesecakeová náplň by neměla být vůbec provzdušněná, aby se v ní při pečení netvořily vzduchové mezery.
  7. K promíchanému žervé přidejte hnědý cukr a 220 g vychladlého dýňového pyré. Znovu zlehka promíchejte aby se vše propojilo. Postupně za stálého míchání přidávejte vejce.
  8. Tekutou náplň nalijte do formy na vychladlý sušenkový základ. Formu položte do hlubšího plechu a kolem formy do plechu nalijte vroucí vodu, aby sahala zhruba do poloviny výšky dýňové vrstvy.
  9. Cheesecake pečte 10 minut na 200 °C, poté teplotu snižte na 110 °C a pečte přibližně dalších 75 minut. Během první půl hodiny pečení troubu neotevírejte, cheesecake by mohl klesnout nebo popraskat. Upečený koláč poznáte podle toho, když formou zlehka pohnete, okraje by se neměly hýbat, ale střed se bude stále třást. To je správný moment vypnout troubu, otevřít ji a cheesecake v ní nechat zcela vychladnout.
  10. Během tohoto dopékání zbytkovým teplem se cheesecake krásně uzavře a zpevní. Poté ho můžete přenést do lednice na minimálně 5 hodin nebo ideálně přes noc a poté podávat.

Náš tip: Vyzkoušejte podle našeho videoreceptu připravit třeba i nepečený cheesecake:

Recepty k tomuto článku

Související obsah

Den rychlého občerstvení

Den rychlého občerstvení

Ve světě má fast food dlouhou tradici, Češi se prvního stravovacího zařízení tohoto typu dočkali v roce 1992. Jednalo se McDonald’s, který svou první… Číst více

Junk food

Junk food

Jako jung food se označují potraviny ne příliš zdravé. Mají vysoký kalorický obsah a zároveň nízkou výživovou hodnotu. Patří mezi ně sušenky,… Číst více

Soft drinks

Soft drinks

Soft drinks neboli „liquid candy“ (tekuté sladkosti) jsou nealkoholické nápoje s velkým obsahem jednoduchých cukrů nebo umělých sladidel. Mohou… Číst více

Den nezdravých jídel

Den nezdravých jídel

Nezdravých jídlech jsou plné fast foody, i v naší databázi najdete plno nezdravých receptů. Protože často platí jednoduchá rovnice, co je nezdravé,… Číst více