Nepečené jablečné dortíčky

Suroviny 4 misky

Asi 4 větší jablka
8 lžic krupicového cukru
2 lžičky citronové šťávy
2 vanilkové pudinky
1 balíček piškotů
šlehačka nebo zakysana smetana na zdobení
skořicový cukr

Postup přípravy receptu

 1. Jablka zbavíme slupky a jadřinců a nakrájíme na kostičky. Zalijeme 250 ml vody, přidáme cukr a citronovou šťávu a 10 minut povaříme. Mezitím si smícháme 400 ml vody a dva vanilkové pudinky.

 2. Uvařenou jablečnou směs pomačkáme mačkátkem na brambory, přilijeme pudinky rozmíchané ve vodě a ještě krátce povaříme.

 3. Vhodné misky (můžou být kompotové), vymažeme máslem a lžící přidáme trochu jablečné hmoty, na ni rozložíme piškoty, opět jablečnou hmotu (větší díl, než na začátku) a piškoty. Ukončíme jablečnou hmotou.

 4. Hotové misky necháme vychladit v lednici cca 5 hodin. Pak vyklopíme (jde to dost špatně) a ozdobíme šlehačkou nebo zakysanou smetanou a zaprášíme skořicovým cukrem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj-magazín Albert. Recept jsem si trochu upravila. Do jablek jsem přidala cca půl citrónu a protože se misky špatně vyklápějí, zvolila jsem první vrstvu jablečnou hmotu a až potom piškoty, které se přes vymazání přilepí na dno. V magazínu se dávají první piškoty.

Komentáře k receptu Nepečené jablečné dortíčky

 • Nadjo, máš pravdu, jednu dobu se s tím roztrhl pytel. Taky jsem to dělávala snad každou neděli. Tady to se mi moc líbilo, že je to v miskách a mohli jsme celou misku donést babině do nemocnice a teda, že nenechala ani kousek!:-D

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  :-D:-p Jeden čas byla velká móda s tímto jablečným pudinkem dělat řezy - na upečný a vychladlý korpus (musel se nechat v pekáči nebo v dortové formě) se tato směs nalila a nechala ztuhnout. Řezy se pak ozdobily šlehačkou a už se papalo. Byla to moc velká dobrota.
  :yes:+8.:yes:

  Odpovědět

 • žížalo, ty brďo, ten rum není špatný nápad!!:-p Tak příště;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Taky dělám jako dort, pro dospělé je fajn kápnout na piškoty trochu rumu nebo jablečné pálenky:-p

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

  :-p tohle mám moc ráda, také dělám jako dort:yes::yes::-K

  Odpovědět

 • senky senky

  Jani,máš je krásné a je to vynikající,v létě osvěžující dobrota:-D:-D,dělám ho léta,ale jako dort do formy,jen neskládám vstvy,ale prostě všechno promíhám (v rámci úspory času):-8 dohromady a sklepnu,aby nebyly bubliny.Taky se dá,ale uznávám,nemá to ten estetický efekt;-)Ale u nás stejně estetika nemá čas vyjít na světlo,kluci sež...u hned,estetika,neestetika:-D:-D posílám+:yes:

  Odpovědět

 • misza misza

 • Leni, pro děti super, jsou toho cca 4 mističky a fakt na to padnou jedny piškoty;-). Na FB byla fotka, protože se na něčem učím a ne a ne to zrealizovat. To je pech..:-((

  Odpovědět

 • lemarti lemarti

  Janio už jsem viděla na fb fotku:-8jsem ráda,že jsi sem dala receptík;-)tohle se mi bude hodit na dětskou oslavu v sobotu:-)ode mne první bodík:-K
  A ještě maličká rada-zkus příště vyložit misky folií určitě to půjde líp vyklopit;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: jablečný dort za studena jablečné cukroví jablečný dort se zakysanou smetanou nepečené jablečné kuličky nepeceny jablecny dort s piskotama jablečný dortík s piškoty jablečná dort nepečený jablečný dort s piškoty nepečený jablečný dort se zakysanou smetanou jablecne moucniky jablečná nepečená dorta jablečné nepečené cukroví nepecene jablecne rezy nepečený jablečný dort nepečené jablečné cukroví jablečný dort pro děti jablečná nepečený dort jablečná dorta nepečené jablečné jablečné řezy nepečené