Domácí "žervé"

Iveta123 Kuchařka: Iveta123

Doba přípravy: 24 hod 200 - 250 g Sýry 1 názor

Suroviny

500 g bílý jogurt
1 kelímek zakysané smetany
sůl dle chuti
dle chuti přidat bylinky - používám směs "bylinkové máslo"
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. V misce metlou pořádně promícháme všechny suroviny.

  2. Do misky s víkem vložíme plínku nebo plátýnko a směs do ní vlijeme.

  3. Při zavírání misky povytáhneme plínku tak, aby pod ní zbylo dost místa na odkapávání syrovátky, pevně uzavřeme víko a vložíme na 24 hodin do ledničky. Látku, která přesahuje z misky, smotejte na víčko, navlhne a nadělala by vám v ledničce nepořádek :-).

  4. Druhý den máme hotovo. Žervé vyndáme tak, aby se nenamočilo zpět v syrovátce a přendáme do krabičky. Je výborné. Doma nám moc dlouho nevydrží.

Poznámka

Žervé dělám buď jen slané nebo s bylinkami. Někdy nechávám odkapávat kratší dobu (cca 18 hod). Sýr je potom vlhčí, ale stále dobrý.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 8 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Domácí "žervé"

  • tejaja tejaja(moderátorka)

    Urobila som "žervé" podľa tohto receptu v Tescomáckom "stroji" (je veľmi dobrý na cedenie a odkvapávanie). :-) Syrovátky som mala veľmi málo, ale to asi záleží na jogurte a smotane, mňa to potešilo. Je to cítiť, že je to z jogurtu, ale tým nechcem povedať, že je to nie dobré, práve naopak. Je to veľmi dobré. Teraz som robila čisté žervé, len s trochou mletého bieleho korenia, ale určite vyskúšam aj bylinky. ;-):yes:

    Odpovědět

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tématické fráze: domácí zerve domácí žervé recept žerve žervé z jogurtu recepty s zerve recept na žervé recepty se žervé recept na domácí žerve jak udělat žerve zerve domaci recepty na domácí žerve domácí žervé z tvarohu žerve recept jak udelat domací žervé syr žervé domácí žervé z jogurtu jak se dělá žerve žervé.cz co je žervé jak si udelat zerve

Zapomněl/a jsem heslo