Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

leden
27

Mezinárodní den čokoládového dortu


Mezinárodní den čokoládového dortu
Zdroj: Unsplash, David Holifield

Mezinárodní den

Příležitostí pochutnat si na čokoládovém dortu není nikdy dost. Mezinárodní den čokoládového dortu, který připadá na 27. ledna, nelze ani oslavit jinak. Na webu Toprecepty.cz najdete dostatek prověřených receptů, jejichž výsledek se bude rozplývat na jazyku.

Přijít pouhý měsíc po vánočním a novoročním přejídání se Dnem čokoládového dortu může na někoho působit jako špatný vtip. Mlsouni prominou. Příliš času shodit nabraná kila nebylo a je tu opět neodolatelná příležitost pochutnat si na něčem ne zrovna zdravém, ale tuze lahodném – čokoládovém dortu!

Jak připravit čokoládový dort?

Upéct čokoládový dort není až tak jednoduchá záležitost, k jeho přípravě je třeba být v pečení už trochu zběhlý. Práce s čokoládou jako ingrediencí není nic pro začátečníky. Ale ta radost z něj, veškeré útrapy předčí. Čokoládu je třeba rozpustit ve vodní lázni za přidávání dalších ingrediencí a před použitím ji nechat trochu vychladnout. Nemusí to však být vždy složité. Lze najít i jednodušší recepty – například rychlý čokoládový dort jen ze tří ingrediencí.

Čokoláda nemusí být čistě jen jedna z ingrediencí. Můžete ji skvěle využít k nazdobení dortu. S rozpuštěnou čokoládou svedou šikovné ruce doslova kouzla.

Kdo by neměl promeškat Mezinárodní den čokoládového dortu?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více