Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Světový den pečení


Světový den pečení
Zdroj: Pixabay

Světový den

Světový den pečení se slaví každoročně třetí neděli v květnu. Je to den, kdy si každý může něco upéct, zvláště pokud se této přípravě pokrmů věnujete málo nebo dokonce vůbec. Dle chuti zvolte sladký nebo slaný recept, nahřejte troubu a uvidíte, že si pečení zamilujete!

Světový den pečení se dříve slavil 17. května, což ne vždy vycházelo na den volna a lidé neměli na pečení čas. A tak byl zvolen termín třetí květnové neděle. V tento den lidé něco dobrého a neodolatelně voňavého upečou a podělí se o to s ostatními.

Pečení

Dobrá trouba je polovinou kulinářského úspěchu, když se rozhodnete pro pečení. Dobře upečená kachna, chléb nebo třeba i čaj na velkém pekáči poskytují lahodné zásoby na dlouhou dobu. Na pekáč se…

Nebojte se pečení!

Na webu Toprecepty.cz najdete nepřeberné množství receptů, kterými se můžete inspirovat. Na výběr máte jak slané, tak sladké. Od bábovek přes buchty a koláče po rolády a mnoho dalšího. Kdo není v pečení zrovna kovaný, může se podívat na náš manuál, jak například při pečení cukroví používat pečící papír či na kolik rozžhavit troubu.
 
A pokud vám nevoní cukroví, tak nezapomínejte, že v troubě můžete upéct třeba i kachnu či jiné maso. Trouba je zkrátka skvělý pomocník.
 

Kdo by neměl promeškat Světový den pečení?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie