Pro dva oslavence

Suroviny

Korpus:
6 bílků
22 dkg krupice cukr
6 žloutků
32 dkg polohubé mouky (22 dkg mouky+10 dkg ml.ořechů)
6 lžíc horké vody
Krém:
1l mléka
3 van.pudinky
2 van.cukry
2 másla
1 héra
cukr dle chuti
Marcipán:
20 dkg mletý cukr
10 dkg sušené plnotučné mléko
voda

Postup přípravy receptu

  1. AUTÍČKO - Suroviny: Korpus: 8 bílky vyšlehat a pak přidávat 30 dkg krupice cukr, potom postupně 8 žloutky, pak ručně vmíchat 42 dkg polohubé mouky (30 dkg mouky +12 dkg ml. ořechů), 8 lžíc horké vody.

  2. Krém: 1 l mléka, 3 van. pudinky, 1 vanilkový cukr, 3 másla, cukr dle chuti

  3. Do mléka dáme pudinky, vanilkové cukry a cukr a uvaříme hustý pudink, vyšleháme máslo a pak přidáme vychladlý pudink a vyšleháme, nakonec dáme rum.

  4. Marcipán - 20 dkg mletý cukr, 10 dkg sušené plnotučné mléko, vodu, ale opatrně, aby byl tvárný skoro jak plastelina, základní dávka, přidávat dle potřeby dorty.

  5. Upečeme ve vysokém plechu, po vychladnutí vykrajujeme na různé kousky, aby to vytvořilo tvar auta, promažeme krémem, necháme ztuhnout a pak vykrojujeme jěště tvar, oblejší tvary dodělám punčem z odřezku.

  6. Pak potahuji marcipánem.

Komentáře k receptu Pro dva oslavence

Tématické fráze: dort pro dva oslavence dort ve tvaru auta dorty pro dva oslavence dorty pro dva jak potahnout dort kdo mi upeče dort z marcipánu dorty z marcipánu recepty pro dva dorta ve tvaru auta auticko z marcipánu recept dorty pro 2 oslavence autíčko z marcipánu postup mjak van cukr dort pre oslavence jak potáhnout dort auto jak potáhnout marcipánem autíčko dorty z marcipánu-recepty dort s fotkou oslavence do marcipánu plnotučné mléko?