Marcipánové kytičky - postup zhotovení

Postup přípravy receptu

 1. Marcipánovou hmotu si vyválíme na sílu asi 1,5 - 2 mm a vykrojíme si vykrajovátkem bez zoubků 4-5 koleček na jednu kytičku. Všechna kolečka si upravíme - přitlačováním obrácené lžičky si ztenčíme asi polovinu okraje. Tento ztenčený okraj bude vždy nahoře. Pak jedno kolečko zatočíme do ruličky jako střed a pak postupně proti sobě přikládáme další podle toho, jak chceme mít kvítek velký.
  Podsypáváme buď moučkovým cukrem nebo škrobem (Maizena, Solamyl, Gustin).

  Lístky: můžeme vykrojit podle šablony nebo od ruky, nejjednodušší je pořídit si běžně v obchodě dostupné vykrajovátko. Vykrojený tvar lístečku dozdobíme čárkami, které obtiskneme obrácenou - tupou stranou nože.

Komentáře k receptu Marcipánové kytičky - postup zhotovení

 • spagetka spagetka

  Já se na to chystám taky, nejdřív nanečisto ale :-8:-8, jsem dřevo na tohle......

  Odpovědět

 • LMartinaD LMartinaD

  Super nápad, hned jsem to zkusila a světe div se, je to i v mých rukách senzační :-)). Zkusila jsem kolečka vykrájet zdobeným kolečkem a růžička pak také vypadá nádherně. Mockrát děkuji za inspiraci :yes:;-) Martina

  Odpovědět

 • Angie Angie(neregistrovaný)

  AHOJKY PĚKNÝ DOKONALÝ RECEPT AKORÁT JÁ TO DĚLÁM ŽE SI UDĚLÁM NEJPRVE TAKOVÉ POUPĚ A KOLEN TOOHO OBKLÁDÁM PLÁTKY NA RŮŽI :-) :-K

  Odpovědět

 • barbra barbra

  Máš to pěkné také dělám podobné:-K a proto posílám :yes:

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Perfektně nafocený pracovní postup.:yes::yes::yes: Dělám stejně růžičky jak ty. Na lístečky mám vykrajovátko, které dělá i "žilky". Růžičky dělám z různé marcipánové (domácí) hmoty. Ze svatby mi ale zbyla pravá (kupovaná) marcipánová hmota a z této hmoty mi růžičky vůbec nešly dělat. Hmota se absolutně nedala formovat. Jedině z ní šlo kytičky vykrajovat. Za skvělý pracovní postup, Hello, posílám bodíka. :yes: :-)) :yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Helli, mocinky pěkný-jsi prostě šikulka. Jasnej 8.bod:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Krásná růžička!!:yes:+5.

  Odpovědět

 • k.radulka k.radulka

  díky za odkazy, hodíse mi to. Čeká mě v Dubnu svatba a rozhodla jsem se kulturně znemožnit před tchýní a udělám si dort sama :-)) tak mi držte palečky:-((:yes:

  Odpovědět

 • kudlova3 kudlova3

  Krása:-O:-O:-O:-K:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Helo, to je krása!!:yes::-O

  Odpovědět

 • ruzena ruzena

  Krásné:-K to jsem ještě nezkoušela,ale asi by to nedopadlo :-Oto není pro mé ruce;-) jsi šilulka:-))

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Helli, máš to moc pěkné. Já jsem si svého času dělala růžičky tak, že jsem želé bonbony zpracovala s moučkovým cukrem a postupovala jsem stejně. Dnes na to veškeré zdobení je tolik vychytávek a pomůcek, že až přechází zrak. :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: výroba marcipánových kytiček marcipánové kytičky ruze z marcipanu postup kytky z marcipánu marcipánové ozdoby na dorty květiny kytičky z marcipánu výroba kytiček z marcipánu marcipánové kytky výroba marcipánových květin marcipánové figurky marcipánové květiny výroba marcipánových ozdob jak vyrobit marcipánové kytky marcipánové postavičky jak vyrobit marcipánové růžičky vyroba marcipanovych ruzicek marcipánové kytičky na dort výroba ozdob z marcipánu výroba květin z marcipánu výroba marcipánových figurek postup