Marcipánové kytičky - postup zhotovení

Hella Kuchařka: Hella

Zdobení 12 názorů

Recept si zatím oblíbilo 16 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Marcipánovou hmotu si vyválíme na sílu asi 1,5 - 2 mm a vykrojíme si vykrajovátkem bez zoubků 4-5 koleček na jednu kytičku. Všechna kolečka si upravíme - přitlačováním obrácené lžičky si ztenčíme asi polovinu okraje. Tento ztenčený okraj bude vždy nahoře. Pak jedno kolečko zatočíme do ruličky jako střed a pak postupně proti sobě přikládáme další podle toho, jak chceme mít kvítek velký.
  Podsypáváme buď moučkovým cukrem nebo škrobem (Maizena, Solamyl, Gustin).

  Lístky: můžeme vykrojit podle šablony nebo od ruky, nejjednodušší je pořídit si běžně v obchodě dostupné vykrajovátko. Vykrojený tvar lístečku dozdobíme čárkami, které obtiskneme obrácenou - tupou stranou nože.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 2 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Marcipánové kytičky - postup zhotovení

 • spagetka spagetka

  Já se na to chystám taky, nejdřív nanečisto ale :-8:-8, jsem dřevo na tohle......

  Odpovědět

 • LMartinaD LMartinaD

  Super nápad, hned jsem to zkusila a světe div se, je to i v mých rukách senzační :-)). Zkusila jsem kolečka vykrájet zdobeným kolečkem a růžička pak také vypadá nádherně. Mockrát děkuji za inspiraci :yes:;-) Martina

  Odpovědět

 • Angie Angie(neregistrovaný)

  AHOJKY PĚKNÝ DOKONALÝ RECEPT AKORÁT JÁ TO DĚLÁM ŽE SI UDĚLÁM NEJPRVE TAKOVÉ POUPĚ A KOLEN TOOHO OBKLÁDÁM PLÁTKY NA RŮŽI :-) :-K

  Odpovědět

 • barbra barbra

  Máš to pěkné také dělám podobné:-K a proto posílám :yes:

  Odpovědět

 • Sodovka Sodovka

  Perfektně nafocený pracovní postup.:yes::yes::yes: Dělám stejně růžičky jak ty. Na lístečky mám vykrajovátko, které dělá i "žilky". Růžičky dělám z různé marcipánové (domácí) hmoty. Ze svatby mi ale zbyla pravá (kupovaná) marcipánová hmota a z této hmoty mi růžičky vůbec nešly dělat. Hmota se absolutně nedala formovat. Jedině z ní šlo kytičky vykrajovat. Za skvělý pracovní postup, Hello, posílám bodíka. :yes: :-)) :yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Helli, mocinky pěkný-jsi prostě šikulka. Jasnej 8.bod:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Krásná růžička!!:yes:+5.

  Odpovědět

 • k.radulka k.radulka

  díky za odkazy, hodíse mi to. Čeká mě v Dubnu svatba a rozhodla jsem se kulturně znemožnit před tchýní a udělám si dort sama :-)) tak mi držte palečky:-((:yes:

  Odpovědět

 • kudlova3 kudlova3

  Krása:-O:-O:-O:-K:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Helo, to je krása!!:yes::-O

  Odpovědět

 • ruzena ruzena

  Krásné:-K to jsem ještě nezkoušela,ale asi by to nedopadlo :-Oto není pro mé ruce;-) jsi šilulka:-))

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Helli, máš to moc pěkné. Já jsem si svého času dělala růžičky tak, že jsem želé bonbony zpracovala s moučkovým cukrem a postupovala jsem stejně. Dnes na to veškeré zdobení je tolik vychytávek a pomůcek, že až přechází zrak. :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: výroba marcipánových kytiček marcipánové kytičky ruze z marcipanu postup kytky z marcipánu marcipánové ozdoby na dorty květiny kytičky z marcipánu výroba kytiček z marcipánu marcipánové kytky marcipánové figurky výroba marcipánových květin výroba marcipánových ozdob marcipánové květiny jak vyrobit marcipánové kytky marcipánové postavičky jak vyrobit marcipánové růžičky výroba ozdob z marcipánu výroba marcipánových figurek postup výroba květin z marcipánu marcipánové kytičky na dort výroba marcipánových figurek

Zapomněl/a jsem heslo