Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čokoládové řezy s karamelem

Dezert pro všechny milovníky slaného karamelu, který zvládnete připravit během 30 minut. Snadné hrníčkové řezy nabízí spojení vláčného kakaového korpusu a karamelové polevy. Oblíbená chuť slaného karamelu je navíc doplněna čerstvými jahodami.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

Tynagaz

Středně náročný

Doba přípravy 45 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 25 min

45 min (20 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Suroviny pro 1 plech

plech o rozměru 33 x 23 cm

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Troubu včas předehřejeme na 190 °C. Plech vymažeme tukem. Máslo v předstihu vyndáme z lednice, aby změklo. Krok 2: Ve větší míse vyšleháme změklé máslo a oba druhy cukrů do pěny a zapracujeme do ní vejce, vanilkový extrakt a karamelové kondenzované mléko. Důkladně promícháme. Krok 3: V jiné misce smícháme prosátou mouku s kypřicím práškem, přidáme kakao, sůl a promícháme. Krok 4: Sypké ingredience smícháme s vaječnou směsí a těsto rozprostřeme na připravený plech. Krok 5: Vložíme do trouby a pečeme zhruba 15 minut. Po upečení necháme korpus vychladnout. Krok 6: Jahody odstopkujeme a nakrájíme na plátky. Krok 7: Do hrnce dáme máslo a kondenzované mléko. Pomalu zahříváme, dokud nevznikne hladká poleva. Krok 8: Řezy rovnoměrně potřeme polevou, posypeme mořskou solí a poklademe jahodami.

TIP: Slaný karamel

Zveřejněno 28. 5. 2025

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čokoládové řezy s karamelem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/82O9g

Další recepty

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čokoládové řezy s karamelem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/82O9g

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
máslo, cukr hnědý, cukr, vejce, extrakt vanilkový, mléko kondenzované, mouka hladká, kakao, kypřící prášek do pečiva, sůl, máslo, mléko kondenzované, sůl mořská, jahody, tuk

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu