Tofu s kysaným zelím
Recept ještě nebyl hodnocenKyslú kapustu jemne vyžmýkame a uložíme na vymastený pekáč.Na kapustu rozložíme na kocky nakrájané tofu.Navrch rozložíme ošúpané a na plátky nakrájané zemiaky. Osolíme…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 581 kJ / 139 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 14,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 0,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 14,00 g |
| Tuky | 8,50 g |
| – nasycené | 1,70 g |
| – nenasycené | 6,80 g |
| –– mononenasycené | 2,80 g |
| –– polynenasycené | 4,00 g |
| ––– omega 3 | 0,10 g |
| Vláknina | 2,20 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 2 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 0,50 g |
| – cukry | 0,50 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Kyslú kapustu jemne vyžmýkame a uložíme na vymastený pekáč.Na kapustu rozložíme na kocky nakrájané tofu.Navrch rozložíme ošúpané a na plátky nakrájané zemiaky. Osolíme…
Cviklu (červenou řepu) nastrúhame nahrubo, pridáme olej, premiešame a necháme 10 minút postáť.Potom k cvikle pridáme nastrúhané tofu, nadrobno nakrájanú cibuľu, na…
Všetky suroviny dáme do mixéra a dôkladne premixujeme. Mlieko pridávame postupne, podľa potreby, aby pomazánka mala konzistenciu hustejšiu, vhodnú na natieranie.Hustú…
Paradajky nakrájame na malé kocky.Pridáme cibuľu nakrájanú na kolieska, cesnak narezaný na plátky, sekanú bazalku, olej a soľ. Premiešame.Jednotlivé porcie na tanieri…
Kuskus nasypeme do misky, zalejeme vriacou vodou a 5 minút necháme zakryté stáť. Potom odkryjeme, pridáme všetky koreniny, premiešame a opäť zakryté necháme 5 minút…
Nakrájanú cibuľu orestujeme na oleji. Pridáme narezanú hlivu, osolíme a dusíme 10 – 15 minút, kým sa všetka voda z húb nevyparí.Plameň zvýšime na maximum a pridáme na…
Tofu narežeme na kocky a na oleji opražíme dohneda. Necháme vychladnúť. Šalát natrháme, pridáme na mesiačiky narezané paradajky, na kocky nakrájanú papriku a uvarenú…
Tofu nakrájame na kocky a dáme do misky. Zalejeme šťavou premiešanou so sójovou omáčkou a pridáme nadrobno sekaný zázvor. Premiešame a necháme 1 hod marinovať.Na oleji…
Listy šalátu natrháme, stonky zeleru nakrájame na malé kúsky, hrušku vyčistíme a narežeme na tenké plátky. Hrozno prerežeme na polovice. Všetko ukladáme hneď na taniere…
Na troche oleja orestujeme narezanú cibuľu a cesnak. Pridáme na kocky narezaný zemiak. Osolíme, okoreníme, zalejeme časťou mlieka a varíme 10 minút. Potom vložíme…
Pohánkové vločky zalejeme vriacou vodou tak, aby boli len zakryté. Necháme 5 min nabobtnať. Pridáme nadrobno narezanú papriku, vidličkou popučené tofu, vajce, sójovú…
Cestoviny uvaríme na skus. V mise premiešame prelisovaný cesnak, olej a soľ. Pridáme na kocky narezané paradajky a premiešame. Vložíme scedené a odkvapkané cestoviny,…
Sójovú omáčku, olivový olej a med premiešame. Pridáme na kocky narezané tofu, premiešame a necháme postáť.Na oleji orestujeme nadrobno nakrájanú cibuľu. Pridáme na…
Tofu nakrájíme na kostičky, nakrájíme rajčata, cibulky a pažitku.Vše dohromady lehce promícháme, případně ještě dochutíme.Necháme chvíli odležet a podáváme.
Na oleji opečieme na kocky nakrájané tofu. Keď je opečené, pridáme med a na slabom ohni rozpustíme med za stáleho miešania, aby sa tofu obalilo.V mise zmiešame na malé…