Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rozinky jsou sušené plody vinné révy, které se vyrábí z velmi sladkých hroznů a jejich způsob výroby probíhá sušením na přímém slunci. Rozinky obsahují spoustu cenných látek pro naše tělo a jsou zdrojem minerálů i stopových prvků.

Rozinky můžeme jíst syrové a také se používají při pečení či vaření. Nejčastěji je přidáváme ke sladkým jídlům (obilné kaše, ovesné müsli, nákypy) a při pečení moučníků, kvůli kterým je také pro skvělé aroma namáčíme do rumu.

Proč se rozinky namáčí?

Rozinky kvůli většímu obsahu cukru často tvrdnou a abychom získali opět měkké plody, musíme je spařit a namočit do vody, rumu či jiné tekutiny. Jednoduše tak rozinky v misce zalijeme horkou vodou a necháme stát přes noc a ráno scedíme.

Namáčení rozinek v rumu

Jakmile máme rozinky spařené a díky namáčení příjemně měkké, můžeme je nyní naložit do rumu. Postup je velmi jednoduchý, rozinky vložíme do sklenice, zalijeme rumem, uzavřeme víčkem a necháme nejlépe opět několik hodin marinovat v lednici. Takto připravené rozinky velmi často používáme do řady sladkých dobrot.

Tradiční moučník, do kterého jednoznačně patří rozinky, je tažený štrúdl s jablky a skořicí. Jeden takový si můžete k nedělní kávě připravit podle našeho videoreceptu.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více