Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

15 nejchutnějších jablečných moučníků: Nechte se inspirovat výběrem receptů
Zdroj: RitaE "Pixabay"

Máte doma bedničky se sklizenými jablky? Určitě je využijete k pečení skvělých dezertů. Jablka nám přináší spoustu výživných látek, mimo jiné vitamín C a různé minerály. Obsahují zároveň větší množství vlákniny a tím podporují trávení.

Variant na jablečné moučníky je nespočet. Velmi dobře si lahodí ve spojení s jiným ovocem nebo také s kořením, a to zejména se skořicí. Skvěle se doplňují i s ořechy, rozinkami či tvarohem. Věříme, že jablečné moučníky také milujete a náš výběr pro vás bude zajímavou inspirací.

Jablka

Anglické lidové pořekadlo říká, že „An apple a day keeps the doctor away,“ což ve volném překladu znamená, že pravidelná konzumace jednoho jablka denně člověka uchrání člověka před neduhy a nemocemi.…

1/15

  1 z 15

  Hraběnčiny řezy

  Hraběnčiny řezy Video

  Hraběnčiny řezy patří k oblíbeným tradičním moučníkům našich babiček. Nadýchaný sníh promění obyčejný jablečný koláč ve sváteční dezert. Důležité je jablka nastrouhat na tenké plátky tak, aby zůstala po upečení šťavnatá, ale zároveň si zachovala lehkou texturu a těsto příliš nenavlhlo.

  4 z 15

  Jablečná roláda

  Jablečná roláda

  Roláda je dezert nenáročný na přípravu a hotový za pár minut. Využijte sklizená jablíčka na tuto dobrotu ke kávě. Roládu také můžeme nazvat převrácená. Náplň se totiž peče současně s korpusem. Po upečení roládu musíte opatrně převrátit a teprve poté zarolovat.

  5 z 15

  Nepečený jablečný dort

  Nepečený jablečný dort Video

  Vynikající rychlý nepečený dort z piškotů a jablek nám dělávaly babičky v dětství. Jablečný dortík je perfektní nejen na oslavu, ale i jako svačinka. Vychlazený dort potřeme vyšlehanou smetanou, ozdobíme sušenými jablky, případně poprášíme skořicí nebo kakaem.

  8 z 15

  Jablečný koláč s ořechovou krustou

  Jablečný koláč s ořechovou krustou

  Když nevíte, co o víkendu upéct ke kávě, rozhodně si vyberte tento recept na koláč. Příprava spočívá v upečení korpusu, na který přidáme dušená jablka a zasypeme je drobenkou s ořechy a skořicí. Důležité je drobenku vypéct v křupavou krustu.

  9 z 15

  Křehký jablečný závin

  Křehký jablečný závin Video

  Jablečný závin je snad jeden z nejznámějších tradičních moučníků. Záviny můžeme dělat jednak sladké s jablky a také slané se šunkou, sýrem či zeleninou. Můžeme tentokrát vyzkoušet kupované listové těsto nahradit touto křehkou variantou těsta podle našich babiček.

  11 z 15

  Jablečné kytičky

  Jablečné kytičky

  Jablečné kytičky jsou velmi snadné a velmi efektní na pohled. Máte-li přebytečná jablíčka a v lednici listové těsto, rozhodně tuto dobrou vyzkoušejte. Listové těsto se jednoduše nakrájí na pásky, které se obmotávají kolem jablečného kolečka. Poté se v troubě upečou dozlatova.

  12 z 15

  Drobenkový koláč s jablky

  Drobenkový koláč s jablky Video

  Na tento vynikající a jednoduchý jablečný koláč není potřeba vypracovat žádné těsto, pouze si připravíme drobenku a na plátky nakrájená očištěná jablíčka. Do formy vtlačíme polovinu drobenky, na ni rozložíme plátky jablek a ty posypeme druhou polovinou drobenky. Koláč je jemný a příjemně šťavnatý.

  13 z 15

  Jablečný cheesecake

  Jablečný cheesecake

  Cheesecake je původem řecký dezert, který se vždy skládá z vrstvy sušenek a z tvarohového krému, případně je dozdobený ovocnou polevou. Zpočátku se tento dezert vždy pekl v troubě, dnes najdeme i nepečené varianty. V receptu si můžeme vychutnat svěží tvarohový krém s opečenými jablky.

  15 z 15

  Šátečky s jablečnou náplní

  Šátečky s jablečnou náplní

  Šátečky jsou velmi jednoduché a rychlé, hodí se jako ideální pohoštění, když vás překvapí nečekaná návštěva. Stačí si rozvařit jablečnou náplň se skořicí a hotové těsto nemusíme nechat kynout, můžeme s ním tedy ihned pracovat. Vykrájíme čtverce, které naplníme a zabalené je klademe na plech. Výsledné šátečky posypeme moučkovým cukrem

1/15

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky