Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak odměřovat čas během vaření? Podívejte se s námi na různé možnosti
Zdroj: Pixabay, Pexels

Ne každý je zkušený jako naše babičky, které vaří i pečou takzvaně "od oka". Navíc existují pokrmy, u kterých je každá minuta vaření důležitá. V dnešní době máme více možností, jak si pohlídat přesný čas přípravy jídel.

Chcete si pochutnat na vajíčkách na hniličku? Pak je potřeba dodržet čas vaření vajec, abyste docílili kýženého výsledku, tedy tekutého žloutku. Přesný čas můžete odměřit hned několika nenáročnými způsoby, což vám usnadní práci v kuchyni.

Jak hlídat čas přípravy pokrmů

Přinášíme vám tipy k tomu, jak si velice snadno pohlídat dobu vaření či pečení:

  1. Časovače nebo-li minutky jsou součástí vybavení mnohých kuchyní. V dnešní době si pak můžete navíc vybrat, zda toužíte po mechanické nebo digitální.
  2. Moderní doba nahrává modernímu řešení, a tak mnozí z nás používají také časovač nebo budík na svých mobilních telefonech. No, proč ne?
  3. Také na novějších sporácích lze nastavit odpočítávání požadovaného času, stejně tak na multifukčních a pomalých hrncích či horkovzdušných fritézách.
  4. Hlídání času na hodinách je ale záludné. Řeknete si, že stihnete pověsit prádlo z pračky, a než se nadějete, z pár minut je jich 20, a to už je často problém.

Jak hlídáte potřebný čas během přípravy jídla právě vy? Podělte se o vaše vychytávky v komentářích, těšíme se.

Jako tip na dobrotu přidáváme videorecept na krémová míchaná vajíčka, která si (pokud je ještě neznáte) určitě zamilujete:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více