Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Muffiny pro nejmenší: Zdravou svačinku na výlet upečete během chvilky
Zdroj: Pixabay, autor: freestocks-photos

Pečení muffinů je oblíbená, rychlá a jednoduchá činnost, kterou s vaší pomocí hravě zvládnou i menší děti. Pokud se je rozhodnete udělat i ve zdravější formě, budete mít kromě společně stráveného času i dobrý pocit z toho, že jste pro své nejmenší strávníky připravili něco výživného.

Muffiny se staly hitem internetového pečení pro jejich snadnou přípravu a výbornou chuť. Existuje mnoho variant, jak si je připravit. V létě můžete využít ovoce, které vám uzraje na zahrádce, na podzim do nich přidat dýni, a pro milovníky čokolády budou zaručeně nejlepší volbou muffiny s kousky bílé a tmavé čokolády. Jak ale připravit muffiny pro nejmenší děti, aby nesloužily pouze jako sladká dobrota a daly dětem i něco navíc? Přidejte do nich zeleninu.

Jak připravit muffiny s přidanou hodnotou

Některé malé děti nemají rády zeleninu a je velmi těžké do nich nějakou dostat. Jeden ze způsobů, jak jim naservírovat zeleninu, aby využily vitamíny v ní obsažené, je schovat ji při pečení do moučníku. Výborně se na to hodí muffiny - malé košíčky, které tak akorát padnou do dětských ruček. Pokud je připravíte bez polevy, budou i vhodnou svačinkou na cesty, kterou malí strávníci ocení. Muffiny jim na výletě zaženou hlad a navíc budou zdravé.

Řepové muffiny

Růžové muffiny jsou jedním z receptů, ve kterém lze při pečení schovat dávku zeleniny. Zároveň budete překvapení, jak lahodná červená řepa může být ve sladkém moučníku.

  • Na dvanáct kousků řepových muffinů budete potřebovat: 300 g hladké mouky, 1 lžíci prášku do pečiva, 150 g cukru, 1 lžičku mleté skořice, 1/2 lžičky mletého zázvoru (množství koření volte podle věku dítěte), 200 ml mléka, 2 vejce, 100 ml oleje a 100 g syrové červené řepy nastrouhané najemno.
  • V míse smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva, skořici a zázvor. Ve druhé míse smíchejte mléko, vejce, olej a červenou řepu.
  • Obě směsi postupně promíchejte.
  • Směsí naplňte košíčky a upečte ve vyhřáté troubě na 200 °C zhruba 20-25 minut.
  • Tip: Pokud budete chtít, aby muffiny byly slavnostnější, připravte si na ně i polevu. Budete na ni potřebovat 150 g mascarpone, 4 lžíce moučkového cukru a 1 lžičku citronové šťávy. Z ingrediencí vyšlehejte krém a následně s ním odzdobte vychladlé muffiny.

Další variantou na zdravou svačinku pro malé děti může být Banana bread. S jeho přípravou Vám pomůže následující video-recept:

Jaký zdravý moučník pečete pro své nejmenší děti vy? Podělte se s námi o recept v komentáři pod článkem.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky