Vše za začalo mandlí v cukru. Belgická pralinka se zrodila z hořkého léku obaleného čokoládou

22. 2. 2021 14:03

Ostatní Lucie Pilátová

Zdroj: Unsplash.com, Salah Ait Mokhtar Zdroj: Unsplash.com, Salah Ait Mokhtar
Ačkoliv je Belgie relativně malá země, dává o sobě vědět zejména širokou paletou lahůdek. Je asi jen málo těch, kteří neochutnali belgické pivo, hranolky, sýry, vafle a samozřejmě belgickou čokoládu. Kdo vůbec je zodpovědný za vynález vysoce návykových pralinek?

Není pralinka jako pralinka

Belgičané jsou známí tradicí výroby čokolády a pralinek po celém světě. Už se ale málo ví, kde, kdy a kdo pralinky vymyslel. Jenže abychom mohli na tyto otázky odpovědět, je třeba nejprve vysvětlit rozdíl mezi původem pralinek-cukrovinek. Není totiž pralinka jako pralinka.

Belgické pralinky známe jako čokoládu s měkkou nebo tekutou náplní. Původ tohoto typu cukrovinek sahá až do roku 1857, kdy bruselský lékárník Jean Neuhaus čokoládou obalil léky, aby zastřel jejich hořkou chuť. O padesát pět let později, v roce 1912, Neuhaus mladší nahradil lék mnohem chutnější krémovou náplní a novou sladkost nazval „pralinkou“.

Ach, ti Francouzi!

V té době seale slovo „pralinka“ ve skutečnosti používalo již po staletí jako označení jiného druhu cukrovinek. Jejich autorovi, Clementu Lassagnemu, šéfkuchaři francouzského vévody Césara Gabriela de Choiseul z Praslina, zbylo jednoho krásného dne nějak moc mandlí, a tak se rozhodl je namočit do karamelizujícího cukru a vznikla úplně nová pochoutka. Na otázku zvědavých konzumentů, jak se tato chutná sladkost jmenuje, ji Lassagne nazval po svém pánovi: Praslin. Později se těmto mandlím v cukru, které spatřily světlo světa už v roce 1636, začalo říkat zjednodušeně „pralinky“.

Máte rádi smažené brambůrky? Ve viktoriánské éře platily za zdravou stravu!

Máte rádi smažené brambůrky? Ve viktoriánské éře platily za zdravou stravu!

Co je to ballotinka?

Ale zpět k Neuhausovi mladšímu, který byl velmi chytrý muž, navíc se stejně chytrou ženou. První belgické pralinky se prodávaly v typickém sáčku ve tvaru kužele, který se v Belgii používal hlavně na slavné tamní hranolky. Bylo jasné, že v takovém obyčejném obalu neměly jemné pralinky příliš velkou šanci přežít. A tak Neuhausova manželka navrhla dárkovou krabičku, takzvanou ballotinku, do které se pralinky ukládaly samostatně, a kde, krásně zabalené, odpočívaly v bezpečí, dokud nebyly předány jako dárek.

Pralinka, či praliné?

Možná jste si to nikdy neuvědomili, ale mezi pralinkou a praliné je zřetelný rozdíl. Pralinka je kousek čokolády naplněný jakoukoliv měkkou nebo tekutou náplní. Praliné pak označuje přímo druh krémové náplně, který se vyrábí z drcených mandlí, lískových ořechů nebo jiných ořechů v kombinaci s karamelizovaným cukrem, vanilkou a kakaem, někdy kakaovým máslem, čímž připomíná původní pralinku, kterou vynalezl zmíněný Clement Lassagne.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Recepty k tomuto článku

    Ke článku nejsou žádné komentáře.

    Přidat komentář